Чи готовий Олексій Петров скласти повноваження голови Закарпатської облради за порушення статті 19 Конституції України?

червня 28 / 2021

З ЦЬОГО ПРИВОДУ ВІДКРИТИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ ДО НЬОГО.

24 червня 2021 року під час чергової сесії Закарпатської обласної ради секретар постійної комісії з питань законності ,правопорядку та регламенту Микола Іванович Сличко заявив про порушення регламенту головуючим п.Петровим О.Г. звернувся до нього про необхідність виносити на голосування рішення про зміну складу комісій "з голосу".
Відеотрансляція чергової сесії Закарпатської обласної ради від 24.06.2021 року (https://www.youtube.com/watch?v=usGn90VLXD4).
Це означало б, що для його ухвалення мають віддати свої голоси "за" 2/3 присутніх – або 41 депутат.
Натомість Віктор Русин голова постійної комісії з питань законності ,правопорядку і регламенту запевнив: рішення на сесію винесене комісією, за нього на засіданні проголосували 3 з 5 членів.
А от чому воно приймалося похапцем та не було оприлюднене за 10 днів до сесії, пояснити не зміг.
Про порушення в регламенті говорив і Володимир Чубірко з "Рідного Закарпаття"
А також про це наголошував Андрій Шекета - перший заступник голови облради та депутат від "Батьківщини", говорив про те, що рішення, яке стосується персонально кожного депутата, – адже всі працюють в комісіях –не має голосуватися у такий сумнівний спосіб.
Заступник голови постійної комісії з питань законності ,правопорядку і регламенту Мирослава Ливч заявила:" Русин "продався" за дві комісії – бюджетну та майнову.
Відразу після сесії стало відомо: ці комісії і справді очолили депутати від ОПЗЖ.
Після кількох раундів словесних перепалок, депутатам поспіхом роздали роздруковане рішення по зміні складу комісій, а Петров виніс його на голосування.
І отримані ось 35 "за" – це і є кількість голосів нової коаліції.
До її складу, крім "Слуг Народу" з 11 мандатами, увійшли КМКС з 8 голосами, "Команда Андрія Балоги" з 7 депутатами, а також "За майбутнє" та "Опозиційна платформа – За життя" , які далі по 6 голосів від кожної партії.
Виходячи із вищенаведеного ,ми як громадська організація "Народний контроль Закарпаття" в день КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ у відповідності до Закону України"Про доступ до публічної інформації " просимо голову Закарпатської обласної ради п.Петрова О.Г. надати публічну інформацію з наступних питань,а саме:
-чи відповідає дійсності інформація про те,що Закарпатською обласною радою всупереч ст.15 ЗУ "Про доступ до публічної інформації" не оприлюднені проекти рішень ,які винесені на розгляд 1 пленарного засідання 3 сесії від 24.06.2021 року ;
якщо дана інформація відповідає дійсності ,то чому Вами ,як головою Закарпатської обласної ради порушується ст.15 Закон України "Про доступ до публічної інформації"та ст.19 Основного Закону - Конституції України;
- надати інформацію про те чи готові Ви написати заяву за власним бажанням про складання повноважень депутата Закарпатської обласної ради та складання повноважень голови облради в зв"язку із грубим порушенням Вами ст.15 ЗУ "Про доступ до публічної інформації" та Основного Закону Конституції України,а саме ст.19 в якій зазначено: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
Запитувану інформацію прошу надати в письмово в установлений законом термін і оприлюднити на сайті Закарпатської обласної ради.

Голова правління Громадської організації "Народний контроль Закарпаття" Ф.Д.Щубер
28 червня 2021 року
Категорія : Політика


Залишити Коментар