Головою Закарпатської угорської туристичної ради переобрали Андраша Мештера

травня 12 / 2021
Головою Закарпатської угорської туристичної ради переобрали Андраша Мештера
Громадська організація «Закарпатська угорська туристична рада», яка об’єднує підприємців та представників туристичної галузі області, 9 травня в селі Яноші провела звітно-виборні збори.
На засіданні головою організації переобрали Андраша Мештера, обрали трьох його заступників на два наступні роки, а також членів правління в районах та керівників спеціальних комісій.
До учасників засідання в онлайн-форматі звернувся Іштван Грежа, уповноважений міністра уряду Угорщини, відповідальний за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаттям та за координацію Програми розвитку дошкільних дитячих навчальних закладів Карпатського басейну. Уповноважений міністра, котрий координує втілення програм розвитку угорського уряду на Закарпатті, не міг бути особисто присутній на заході, адже торік у жовтні йому на три роки заборонили в’їзд на територію України.
Іштван Грежа наголосив: «Міністерська комісія, як і досі, робитиме все можливе для підтримки діяльності туристичної ради». Він також підкреслив, що у 2021 році в організації попереду багато роботи. Зокрема презентація туристичного путівника, видання Туристичної ради, у тому числі українською мовою, яке має на меті популяризувати Закарпаття серед вітчизняних туристів з-за перевалу.
Генеральний консул Угорщини в місті Ужгороді Матяш Сіладі назвав Закарпатську угорську туристичну раду найважливішою професійною угорською організацією у сфері туризму, ресторанного та готельного бізнесу на Закарпатті.
«Від епідемії коронавірусу найбільше постраждав готельний бізнес і галузь туризму. Виправити ситуацію допоможе лише боротьба з епідемією та її подолання. Уряд Угорщини вжив ряд важливих заходів у цьому напрямі», – наголосив Генконсул.
Дипломат нагадав, що для цього угорський уряд, окрім втілення кампанії вакцинації, збирається укласти угоди з якомога більшою кількістю країн про взаємне визнання «паспортів вакцинації».
Він прагне, аби туристичні потоки в напрямку Закарпаття відновилися з попередньою силою, і з цією метою підтримує розвиток туристичної сфери в області, а також готовий зробити все від нього залежне, щоб якомога більше людей з нашого краю могли безпечно подорожувати до Угорщини.
Начальниця управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Маріанна Готра позитивно відгукнулася про діяльність Закарпатської угорської туристичної ради. Зокрема згадала Тиждень угорських страв на Закарпатті, який проводить організація. На її думку, він популяризує не лише угорські страви, а й усю область. Маріанна Готра також закликала керівників Туристичної ради посприяти активнішому залученню представників сфери туризму, котрі з нею співпрацюють, до загальнообласних туристичних програм, якими опікується управління.
Під час свого звіту голова Закарпатської угорської туристичної ради Андраш Мештер наголосив, що основна мета організації – представляти суб’єктів угорського туризму Закарпаття на батьківщині та за кордоном, а також проводити заходи, які прияють розвитку цієї сфери.
Через епідемію чимало гастрономічних фестивалів, котрі влаштовує рада, у 2020-му довелося скасувати. Була можливість провести лише Міжнародний фестиваль різників у дещо зміненому форматі та долучитися до організації Берегівського винного фестивалю.
Громадська організація представила Закарпаття на туристичній виставці Hungexpo в Будапешті, де мала спільний майданчик із областю Саболч-Сатмар-Берег.
Було видано також «Гастрономічний путівник» українською мовою. Як і торік, планують провести Тиждень угорських страв на Закарпатті. Однак цього року з огляду на епідеміологічну ситуацію він відбудеться не в звичний час, а протягом вихідних 14–16 травня.
У 2020-му провели навчання для початківців у сфері туризму, до якого долучилося 14 осіб. Традиційно відбулися й курси з підвищення кваліфікації екскурсоводів.
Організація влаштувала конкурс, під час якого обрали найгарніше обійстя та найкращий город. А для власників сільських садиб також запропонували навчання з підвищення кваліфікації, теоретичну частину якого провели в онлайн-форматі. Незабаром з’явиться й путівник українською та угорською мовами на 460 сторінок.
Наш край організація представила на багатьох туристичних форумах, триває втілення в життя двох програм, які реалізуються за підтримки ЄС. У рамках однієї з них у селах Чома, Мужієво та Шаланки створять будинки-музеї, а в селищі Вишково розширять наявний.
У рамках другої, яка стартує в червні, туристичну сферу популяризуватимуть за допомогою різних видань.
Наприкінці свого виступу голова Закарпатської угорської туристичної ради подякував усім, хто підтримує її роботу, і наголосив, що представники туристичної сфери повинні бачити один в одному не суперників, а партнерів, оскільки мають спільну мету – залучити якомога більше туристів на Закарпаття.
Після схвалення звіту голови присутні переобрали Андраша Мештера очільником Закарпатської угорської туристичної ради на два наступні роки. Заступником із загальних питань став Шандор Бергауер, викладач берегівського угорського інституту. Шарлоту Чізмар переобрали заступницею голови з підтримки внутрішньодержавних контактів. Йосипа Торпої, засновника організації, обрали заступником голови з питань зовнішніх відносин.
Членами правління стали представники розширеного Берегівського району Ласло Молнар, Іштван Берецкі та Пал Тізеш. Ужгородський район представлятиме Ласло Пасторніцькі, Мукачівський – Шандор Надь, Верхньотисянський – Іда Етвеш.
Комітет екскурсоводів очолюватиме Шамуел Горкаї, комітет з питань торгівлі та гостинності – Тібор Біров, комітет з рукоділля – Чілла Ганицька, комітет з питань архітектурної спадщини та музеїв – Барнабаш Кейс, комітет з питань сільського туризму – Еніка Шаш, комітет з питань активного туризму – Золтан Горват, комітет з питань виноробства – Шандор Якаб.
Крім того, було створено новий комітет – з питань кінного туризму, який очолила Ілдика Маргітич з Виноградова.Присутні на зборах схвалили Програму роботи ГО «Закарпатська угорська туристична рада» на 2021 рік.
Шарлота Чізмар, зокрема, детально розповіла про організацію IX Тижня угорських страв на Закарпатті та закликала всіх долучитися до нього – відвідати один із ресторанів, які візьмуть участь у цьому заході. З переліком закладів, детальною програмою та цінами можна ознайомитися на сайті організації www.kmtt.org. З огляду на популярність заходу варто наперед забронювати столик, а також проконсультуватися за номерами телефонів.
Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap
Категорія : Політика


Залишити Коментар