"Транскордонна співпраця розвивається": до Рахова завітали давні надійні партнери, добрі друзі з Румунії (Фото)
11 березня, до Рахівської міської ради з робочим візитом завітали давні надійні партнери, добрі друзі з Румунії – голова об’єднаної громади Бістра пан Васіле Дучук з колегами та відомий гуцульський поет, фольклорист Дмитро Коренюк.
Міський голова Віктор Медвідь та начальниця відділу соціально-економічного розвитку, міжнародних зв’язків та туризму Вікторія Губко презентували румунським колегам здобутки в рамках спільного проєкту “Сприяння розвитку та збереженню культури гуцульського етносу в українсько-румунському прикордонні” 2SOFT/2.1/10 в рамках програми Румунія-Україна 2014-2020, який було розпочато минулого року, загальна вартість проєкту становить – 321 009 EUR, частка Рахівської міської ради – 160 989 EUR. Джерело фінансування – Європейський інструмент сусідства.
Метою проєкту є збереження та промоція культурного та історичного спадку в румунсько-українському прикордонному регіоні (Бістра-Рахів) через відновлення культурних об’єктів з обох боків кордону, які є важливими для розвитку культури гуцульського етносу, та організацію взаємних візитів з культурного обміну і зміцнення співпраці між громадами.
В громаді Бістра в старовинній гуцульській хаті буде облаштовану візит-центр – музей, присвячений автентичній гуцульській культурі. Щодо Рахова, то міською радою вже розпочато роботи з реконструкції сцени амфітеатру Буркут (пам’ятка архітектури місцевого значення), яка до початку проєкту знаходилась в аварійному стані.
Підрядником з виконання робіт по об’єкту є ТОВ «Квадробуд –БПВ». Станом на сьогодні здійснено наступні заходи: розібрано стару підлогу і конструкцію під нею, демонтовано перекриття та перестінки, залито заклади під колони, зашаловано і залито колони і регелі, зашаловано, заармовано і залито покриття сцени, зроблено дренажну систему, встановлено перила з флагштоками, зроблено перестінки в приміщеннях під сценою, залито зовнішні сходи навколо сцени. Зараз підрядник виконує штукатурні роботи та встановлює вентиляційну систему.
В результаті виконання згаданого проєкту Рахівська міська територіальна громада отримає повністю оновлений важливий інфраструктурний об’єкт, який є вагомим не лише для рахівчан, а й для всього регіону, адже саме тут щороку проводиться знаковий фестиваль «Гуцульська бриндзя», а також інші культурно-розважальні заходи.
Окрім теперішнього проєкту, учасники зустрічі обговорили нові ідеї транскордонної співпраці на благо обох громад та наступний надважливий спільний проєкт – створення нового пункту перетину українсько-румунського кордону в селі Ділове, який передбачатиме реконструкцію моста та розбудову супутньої інфраструктури, та можливість його співфінансування в рамках програм транскордонної співпраці.