Депутати Закарпатської облради попросили «Укрзалізницю» передати Боржавську вузькоколійку на баланс області

лютого 28 / 2021
Депутати Закарпатської облради попросили «Укрзалізницю» передати Боржавську вузькоколійку на баланс області


Відповідне звернення депутати прийняли на першому пленарному засіданні другої сесії Закарпатської обласної ради. У ньому йдеться про передачу існуючого комплексу вузькоколійки із балансу регіональної філії Акціонерного товариства «Укрзалізниця» на баланс комунальної установи обласної ради.

Про це повідомили в пресслужбі облради

Надалі для часткового відновлення функціонування залізниці обласна рада планує створити комунальну установу, яка б забезпечила належне фінансування, реконструкцію та утримання цього об’єкту історичної спадщини.

Якщо АТ «Укрзалізниця» задовільнить прохання депутатів, це дозволить обласній раді передати в оперативне управління окремим зацікавленим громадам частину вузькоколійки для реконструкції і використання у туристичних цілях.

Наразі ж значна частина вузької колії зазнала руйнування і залишається у занедбаному стані. Частину її навіть уже забудовано приватними спорудами. Однак, у кожної громади є певне бачення, як цю спадщину часів Австро-Угорщини можна частково реанімувати.

У плані туристичних атракцій у громад уже є певні напрацювання. Так найбільш перспективним наразі є запуск туристичного велодрезинового маршруту Іршава-Довге, протяжністю 17 км. Потенційним виглядає і старт туристичної залізничної атракції за маршрутом Берегово — Великі Береги, довжиною 12 км.

Під час обговорення проекту звернення, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров повідомив, що відновленням Боржавської вузькоколійки серйозно цікавляться наші сусіди угорці. Зокрема — Міністр МЗС Угорщини Петер Сіярто. Однак, для залучення їхньої допомоги, у залізниці має бути конкретний господар, який зможе показати чіткий проєкт. Відтак Олексій Петров попросив усі громади підготувати кошторис відновлення відрізків, за відновлення яких вони б хотіли взятися.

Довідково:

На сьогодні в Україні залишилося всього п’ять вузькоколійок, які є унікальною пам’яткою людської думки і діяльності. Боржавська вузькоколійка, або, як її називають у народі «Анця Кушницька» на території Хустського (Іршавського) району — одна з них. Перша її черга була введена в експлуатацію 23 грудня 1908 року. Залізниця використовувалася передусім для перевезення деревини з гірських масивів Полонина Боржава і Великий Діл. Згодом колію стали використовувати і для пасажирських перевезень. Головна її гілка пролягає вздовж річки Боржави, що й дало назву залізниці. Протяжність вузькоколійки складає 123 кілометри.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар