Виборчий бюлетень буде дійсним, навіть якщо номер кандидата записати довільно, — голова обласної ТВК

жовтня 14 / 2020

Бюлетені будуть у всіх ТВК на Закарпатті в кінці цього або на початку наступного тижня. Про це нині кореспондентам Суспільного повідомив голова обласної ТВК Юрій Фекете.

За його словами, ЦВК у постанові за 10 жовтня роз’яснила, як правильно виборцям проголосувати на місцевих виборах. За цією постановою, бюлетень вважатиметься дійсним попри те, що номер кандидата буде написано не за трафаретом.

"Ми маємо приклади – перелік організацій партій, — сказав Юрій Фекете, — а також перелік кандидатів. Дійсним буде бюлетень. Коли за організацію партії, але лише одну буде поставлена позначка – це може бути плюс, галочка або якийсь інший знак. Також виборчий бюлетень буде дійсним, коли поставлять галочку за партію, а також номер кандидата від партії якого підтримує виборець"

Недійсним бюлетень вважатиметься, за словами Юрія Фекете, тоді, коли, до прикладу, поставлено дві галочки.

"Чому цей недійсний? Тому що тут дві галочки поставлено, тобто визначено дві партії, а може бути лише одна. Недійсний бюлетень приклад 2. Приклад 3 – недійсний бюлетень тому, що покладена відмітка там, де має бути прописаний номер кандидата, а не поставлено за партію. Також поставлена цифра за кандидата, але не є відмітки за партію", — пояснив голова обласної ТВК.

За словами Юрія Фекете, 34 громади, де є менше десяти тисяч виборців, голосуватимуть за мажоритарною системою. Вони отримають окремий бюлетень зі списками лише кандидатів у міську, селищну та сільську ради. Виборчий бюлетень у якому проголосовано за кількох кандидатів вважатиметься не дійсним.
Категорія : Політика


Залишити Коментар