Василь Петьовка звернувся до Шмигаля: «Не допустити погіршення епідемічної ситуації в області»

квітня 04 / 2020
Василь Петьовка звернувся до Шмигаля: «Не допустити погіршення епідемічної ситуації в області»
Згідно нових урядових постанов, які діятимуть з 6 квітня, всі громадяни України, які перетинатимуть кордон в примусовому порядку будуть відправлені на обсервацію на 2 тижні. Оскільки Закарпаття межує з 4 країнами, перед областю постають нові виклики – аби розмістити всіх, хто перетне кордон на обсервацію, область не має жодних ресурсів. Окрім того – чималий ризик поширення захворювання. Народний депутат Василь Петьовка звернувся до прем’єра Шмигаля не допустити створення на території Закарпаття складної ситуації, що може призвести до погіршення епідемічного та економічного стану області та вирішити питання транспортування осіб, які перетинатимуть кордон


У зверненні народного депутата на адресу Прем’єра йдеться: «За повідомленнями прес-служби Кабінету Міністрів України, на минулому засіданні уряду запропоновано відповідні зміни з одноденним доопрацюванням до постанови №211 Про запобігання поширенню коронавірусу. Стурбованість викликають заяви уряду про необхідність починаючи з початку доби 07 квітня цього року суттєво обмежити рух транспорту на українській ділянці кордону, проведенні обсервації громадян України, котрі повертатимуться з-за кордону. За наявною інформацією, пропуск громадян буде здійснюватися виключно на автотранспорті та суто через визначені автомобільні пункти пропуску. Громадян України, які повертатимуться з-за кордону, планується направляти на примусову обсервацію у місця, що визначені та підготовлені обласними державними адміністраціями.
Згідно прогнозних даних Закарпатської обласної державної адміністрації, які постійно надходять від Держприкордонслужби, ймовірна кількість осіб, котрі перетинатимуть кордон у перед святкові дні складатиме 5- 6 тисяч осіб за добу. В той же час, Закарпатська область не володіє ресурсами , щоб на власній території забезпечити обсервацію всіх громадян України, які перетинатимуть кордон у нашій області. Відсутні також обладнані приміщення для прийому та розміщення обсервованих осіб у нашій області. Окрім цього, високою є ймовірність, що медзаклади не зможуть надавати всім тим, хто прибуде на обсервацію в область, всю необхідну медичну допомогу, у разі виявлення випадків порушення режиму самоізоляції. На небезпеку зараження вірусною інфекцією наражаються інші жителі краю, що в свою чергу може призвести до спалаху епідемічної ситуації у всьому регіоні».
Народний депутат Василь Петьовка звертається до Прем’єра удосконалити механізм протидії викликам пандемії коронавірусної інфекції у Закарпатській області та забезпечити обласну держадміністрацію бюджетними коштами задля безперебійного функціонування транспорту від державного кордону України до місць постійного проживання громадян, котрі повертатимуться з-за кордону.
Категорія : Політика


Залишити Коментар