Бездіяльність породжує відсутність результату - депутат Виноградівської райради Юрій Ліхтей

лютого 26 / 2020
Бездіяльність породжує відсутність результату - депутат Виноградівської райради Юрій Ліхтей

Один із виборців попросив мене опублікувати відповідь на різного роду закиди в мою адресу як депутата
районної ради у соціальних мережах в тому числі і у соціальній мережі Facebook. Шановний виборцю виконую Ваше доручення .

„Бездіяльність породжує відсутність результату”

Виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації.
Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.
Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.
Місцеві державні адміністрації в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечують:
1) виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня;
2) законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян;
3) виконання державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля, а в місцях компактного проживання корінних народів і національних меншин - також програм їх національно-культурного розвитку;
4) підготовку та схвалення прогнозів відповідних бюджетів, підготовку та виконання відповідних бюджетів;
5) звіт про виконання відповідних бюджетів та програм;
6) взаємодію з органами місцевого самоврядування;
7) реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.
Це витяги із першої та другої статті Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Я не випадково привів ці норми права, викладені у вказаному Законі. Останнім часом у соціальних мережах появився шквал критики на адресу Виноградівської районної ради, її депутатського корпусу, а відносно мене , так званими «активістами» та їх «ботами» у Facebook, ще і образливі фото із моїм зображенням. Звичайно такі фото робили працівники адміністрації по вказівці керівництва під час моїх виступів на сесіях районної ради, засіданнях комісій і т.д., де я піддавав їх роботу критиці із наведенням конкретних фактів. По деяких із них до правоохоронних органів мною направлені відповідні повідомлення про злочини. Те, що вони це роблять протиправно зрозуміло всім. Видно сильно я зачепив їх своєю критикою та принциповою позицією, коли допускають собі впасти на таке дно цинізму та фальші. Хто це організовує мені відомо. Але я не про це хотів розповісти. Я хотів звернути увагу на інше. Я не працюю в раді на постійній основі, не отримую там заробітної плати, виконую громадську роботу і повноваження, які мені надали мої виборці у їх інтересах ( представницькі функції). А от чому представники влади, в особі керівництва Виноградівської РДА, які отримують заробітну плату із бюджету і повірите не малу ( Президент України може позаздрити), до речі це кошти платників податків, в тому числі і мої, не виконують свої прямі функції, мені не зрозуміло. А щоб мене не звинуватили у поширенні недостовірних відомостей публікую факти.
Отже факт перший. У відповідності до вимог ч.3ст.10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» перші заступники та заступники голів місцевих державних адміністрацій заявляють про припинення своїх повноважень новопризначеним головам місцевих державних адміністрацій у день їх призначення. У день призначення головою Виноградівської РДА Кіш Василя Васильовича, перший заступник Костелеба – Веремчук Н.Ю. написала заяву про припинення своїх повноважень. Мені не зрозуміло, на якій підставі після припинення повноважень вона продовжує ходити на роботу, проводити наради з головами сільських рад району, виконувати обов’язки першого заступника голови ради і отримувати за це заробітну плату за відсутності розпорядження нового голови РДА про її призначення. Такий документ на офіційному сайті РДА відсутній. Якщо вона виконує обов’язки до призначення нового заступника, то чому і досі він не призначений?
Факт другий. Згідно з ч.4 ст. 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голови місцевих державних адміністрацій щорічно звітують перед відповідними радами з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень. Такий звіт також не опублікований ні на сайті РДА ні у ЗМІ. Не направлений такий звіт і у Виноградівську районну раду для винесення питання на обговорення на черговій сесії ради. Окрім того, відповідно до статті 45 Закону України «Про державну службу» та Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади, затвердженого Наказом Національного агентства з питань державної служби від 20 грудня 2016 року №277, щороку до 25 лютого органи виконавчої влади готують звіт про свою діяльність за попередній рік.
Публічний звіт проводиться у формі офіційного виступу керівника органу виконавчої влади. А тепер згадаймо початок публікації і ст.1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою. Отже керівником виконавчої влади у Виноградівському районі є її голова Василь Васильович Кіш. Отже В.В.Кіш не пізніше ніж через 15 календарних днів з дня оприлюднення звіту, із запрошенням представників громадських рад, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, експертів відповідних галузей і засобів масової інформації мав провести публічний звіт. Однак такий захід ним не проведено.
Факт третій – оприлюднення такого звіту.
Публічний звіт разом з інформацією про його проведення розміщується не пізніш як за тиждень до його проведення головами районних державних адміністрацій на веб-сайті відповідного органу виконавчої влади та веб-сайті відповідної обласної державної адміністрації. Станом на 26 лютого 2020 року на офіційному веб-сайті Виноградівської РДА повідомлень про проведення публічного звіту немає, як на головній сторінці сайту, так і в розділі оголошення, хоча у всіх РДА Закарпаття публічний звіт вже пройшов обговорення відповідно до вимог законодавства (Берегово, Ужгород, Іршава, Хуст, Перечин, Свалява, Мукачево….). Сьогодні на сайті Виноградівської РДА розміщений звіт виконувача голови РДА за - 2018 рік, публічного звіту Василя Кіша за 2019 рік - НЕМАЄ. Таким чином черговий раз підтверджується, що чинний голова РДА є лише маріонеткою, справжнє керівництво РДА здійснюється першим заступником Костелеба-Веремчук Н.Ю., яка фігурує у ряді корупційних справ, зокрема про розкрадання коштів у вигляді незаконно нарахованої собі завищеної заробітної плати, не декларування доходів, корупційній справі” із екс-головою Виноградівської РДА М.Русанюком та приймала активну участь в агітації за колишнього Президента П. Порошенка, використовуючи адмінресурс.
Враховуючи фах новопризначеного голови Виноградівської РДА як журналіста, мабуть основна робота Василя Кіша зводиться до монтування відео, малювання карикатур, введення громадян в оману через мережу Facebook, як від свого імені так під різними ніками, тому часу на здійснення повноважень передбачених Законом України « Про місцеві державні адміністрації» у нього не залишається. До речі повноваження районної державної адміністрації викладені у главі 2 вказаного мною Закону України «Про місцеві державні адміністрації», але чи знає їх керівництво РДА я дуже сумніваюсь. Робимо висновок, що бездіяльність породжує відсутність результату, але на жаль заручниками залишаються прості мешканці району.

Бездіяльність породжує відсутність результату - депутат Виноградівської райради Юрій Ліхтей

Бездіяльність породжує відсутність результату - депутат Виноградівської райради Юрій Ліхтей

Бездіяльність породжує відсутність результату - депутат Виноградівської райради Юрій Ліхтей
Категорія : ПолітикаLoading...
загрузка...