Проблеми харчування у Виноградівських школах коментує – Юрій Свищо(відео)

лютого 14 / 2020Нещодавно розголосу набула ситуація із харчуванням у навчальних закладах міста Виноградів. Нібито влада та адміністрація центру з обслуговування закладів освіти Виноградівського району обрали постачальника продуктів для харчування у місцеві школи не місцевого, а із Сваляви. Та ще і нібито за завищеною ціною. За батьківський кошт – означає, що батьки самі платять за обід,і ці гроші безпосередньо віддаються постачальнику.
Наші журналісти звернулися до директорів місцевих шкіл з питанням як вони обирають постачальника продуктів.
На останній сесії районної ради гостро обговорювалось рішення «Про організацію харчування здобувачам освіти у закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти Виноградівського району на 2020 рік».
Згіднослів одного з місцевих активістівМиколиЛемка, якого пов’язують з місцевими бізнес-колами, районна рада обралапостачальником продуктів на харчуванняучнівпільговоїкатегоріїСвалявськогопідприємця. І нібитоціни у цьогопостачальника на 20-30% завишені, на відмінувідмісцевихпостачальників.Звідки у громадських активістів така інформація – невідомо, та чи не є це упередженою маніпуляцією даними, які насправді не є публічними – можемо лише здогадуватись.
До слова були присутні на сесії і ряд наближених до активістів директорів шкіл, які мають власне трактування рішень сесії.
Насправді, ці слова не відповідповідають дійсності, адже в рішення сесіїйдеться про те, шо комунальна установа освіти здійснює вилючно нагляд за якістю харчування і жодним чином не займається відбором постачальнтиків за батьківські кошти що чітко видно у рішенні сесії.Проте згідно документів, наданих у центрі з обслуговування закладів освіти Виноградівського району, ціни насправді відрізняються, і у деяких позиціях вони на порядок нижчі, ніж про це заявляють активісти. До прикладу : ціна за фрукти(банани, апельсини, яблука – у Свалявських постачальників на 2-5 гривень менша. Згущене молоко – у місцевих у середньому дорожче на 10 гривень. На інших позиціях ціна у Свалявських постачальників дійсно є нижчою. За словами Юрія Свища, постачальника зі Сваляви ввели вимушено. Адже у 2019 році по управлінню освіти проводився аудит Західного регіону, під час якого було виявлено ряд порушень, зокрема привласнювання та нецільове використання бюджетних коштів у частині пільгової категорії.Нагадаємо, в той час до керівництва освіти Юрій Свищо відношення не мав
Після цього було прийняте рішення, цитую: « унеможливити дотик між керівником навчального закладу та місцевого підприємця.»
У виноградівській освіті кажуть: очевидно, так звані активісти мають на меті дискредитувати їхнб установу та збуруюють суспільну думку, адже, очевидно переслідують власну мету. Тож в цій історії крапку ставити рано. Нагадаємо: що питанням харчування у школах займаються батьківські комітети та дирекція, які обирають постачальника на власний розсуд, зважаючи на якість та ціну, а для дітей пільгових категорій харчування забезпечують силами центру з облуговування закладів освіти. Говорити про порушення, які установі закидають активісти, як кажуть освітняни, щонайменше не доречно, адже всі закупівлі проводять згідно чинного законодавства та під суворим контроем контролюючих органів. Імовірно, існують інші причини, роздмухування штучних конфліктів.
Категорія : Політика
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...