Балогу через Європейський суд хочуть лишити депутатських повноважень

січня 15 / 2020
Балогу через Європейський суд хочуть лишити депутатських повноважень

Спори, які виникли після закінчення виборчого процесу, щодо визнання недостовірності результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі не є виборчими, підсудні Касаційному адміністративному суду України як суду першої інстанції та повинні розглядатися за загальними правилами.

Визнання недостовірними результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі є підставою визнання відсутності статусу та повноважень народного депутата, які є похідними від результатів виборів. Ці підстави не є тотожними з підставами дострокового припинення повноважень народного депутата України, встановленими частиною другою статті 81 Конституції України. У цих справах достовірність набуття передує отриманню цих повноважень. Що ж до підстав припинення повноважень, визначених Конституцією України, то вони виникають після набуття повноважень народним депутатом України. Також необхідно враховувати, що особа, яку було обрано з порушенням норм закону, повинна бути позбавлена можливості залишатися членом парламенту (Рішення Європейського суду з прав людини від 1 липня 1997 року "Гітонас та інші проти Греції").
Повідомив на своїй сторінці у Фейсбук екс-кандидат в депутати ВР України по виборчому округу № 69 - Едгар Токарь.

Нагадаємо, що є вже декілька судових рішень по порушенню виборчого законодавства підчас минулих виборів на виборчому окрузі №69 де з невеликим відривом переміг Віктор Балога.
Балогу через Європейський суд хочуть лишити депутатських повноважень

Категорія : Політика


Loading...
загрузка...