У Горонді та Страбичові на Мукачівщині чекають на об’єднання (ВІДЕО)

листопада 29 / 2019
У Горонді та Страбичові на Мукачівщині чекають на об’єднання (ВІДЕО)

Громада Горонди – в очікуванні ОТГ. Ще з 2017 року голови сільських рад Страбичова і Горонди працюють над створенням майбутньої Горондівської об’єднаної громади, і в кінці червня цього отримали позитивний висновок від голови Закарпатської ОДА. Але і до часу створення громади Горонда активно розвивалась. Ось, до прикладу, нещодавно з ініціативи сільського голови – Івана Туряниці була укладена 4-стороння угода із головами сіл Жнятино, Страбичово і Чомонин на утворення ЦНАПу з центральним офісом у Горондіза програмою «U-LEAD з Європою». Вже зроблена проектно-кошторисна документація на будівництво, яка буде закладена у сільський бюджет Горонди 2020-року.

Часто можна почути скарги місцевих і приїжджих до Горонди щодо жахливого стану центральної вулиці, яка веде до головних інфраструктурних об’єктів – школи, сільської ради, садочку. Вся проблема в тому, що ця ділянка дороги (вулиця Духновича) є частиною автодороги обласного значення Червеньово-Великі Лучки-Гать протяжністю 22 км, і на багаточисленні звернення, за словами голови села, до різних губернаторів ще з 2004 року, були відписки. Їх аргументували тим, що в Закарпатті є безліч доріг, що потребують ремонту, а ці 3 км, що проходять через Горонду не є пріоритетним, бо спочатку робляться дороги до райцентрів. Також сільський голова додав, що йому особисто пообіцяв голова Закарпатської ОДА у 2020 році обстежити цю ділянку дороги і знайти на неї кошти. Натомість бокові вулиці в селі повністю відновлені. Горондівська влада щороку намагається виділити із сільського бюджету кошти на ремонт 1-2 доріг комунального значення.

Щодо опорних шкіл – то умайбутній ОТГ будуть 2 ЗНЗ, адже у населених пунктах проживає багато дітей: у Горонді наразі середню освіту здобувають 664 учні, у Страбичові – 450 з гаком, і класи шкіл переповнені.

Щодо Горондівського ДНЗ, то, за словами його завідуючої, будучи 3 роки на балансі Управлінні освіти – ремонти практично не робилися, при потребі щось купити – все лягало на плечі батьків. Тому очікують об’єднання, щоб садок перейшов на баланс ОТГ.

Тож жителі села покладають великі сподівання на процес децентралізації, а місцева влада запевняє, що зробить все для того, щоб Горондівську ОТГ визнали не лише спроможною, а й потужною громадою!

Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар