По 30 тис $ нардепам: Чи причетний Балога до скандалу з корупцією «слуг народу»?

жовтня 25 / 2019
По 30 тис $ нардепам: Чи причетний Балога до скандалу з корупцією «слуг народу»?

Днями в Україні розгорівся скандал щодо можливої корупції в фінансовому комітеті ВРУ.

Мова про завалений на комітеті антикорупційний законопроект щодо так званих «майданчиків Яценко» — посередниками між продавцями нерухомого майна та Фондом держмайна. У цьому скандалі замішані народні депутати від «Слуги народу», які входять в парламентський фінансовий комітет. Деякі з них нібито отримали до 30 тис. Доларів за блокування законопроекту.

Зацікавлена особа — скандальний народний депутат Антон Яценко. Завалений законопроект № 2047 «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості» пропонує скасувати роботу так званих електронних майданчиків, через які оцінювачі і нотаріуси зобов’язані подавати звіти про оцінку нерухомості в Єдину базу. Послуга платна, ціна коливається від 680 до 1800 грн за одну операцію. «Станом на 18.07.2019 р з населення на користь майданчиків було стягнуто мінімум 584,8 млн грн, тобто більше мільйона гривень в день» з повітря».

З 2007 року по 2012 р. Антон Яценко — народний депутат України VI скликання від Блоку Юлії Тимошенко. Саме тоді, за погодженням голови Секретаріата Президента Віктора Балоги, Яценко реалізовує багатомільйонну схему, схожу на сьогоднішню.

Афера була організована так, що приймання податкової звітності в електронному вигляді, що надсилається платниками податків засобами телекомунікаційного зв’язку, було реалізовано через схожі майданчики Яценка. Виходить 960 грн з кожного підприємства – понад 200 млн просто ні за що – за передачу звітності! Зрозуміло, що схеми на такі захмарні суми не могли реалізовуватися без передачі частини здобутої вигоди в Офіс Президента (тоді — Секретаріат Президента).

Пізніше Яценко вступав в Партію Регіонів, а нині, обравшись самовисуванцем та вступивши з Віктором Балогою в депутатську групу «За майбутнє» (пов’язують з Ігорем Коломойським), давні товариші схоже вирішили взятися за старе — мільйони гривень з підприємців та громадян України «з повітря».

По 30 тис $ нардепам: Чи причетний Балога до скандалу з корупцією «слуг народу»?


Чи проходитимуть згадувані нардепи поліграф?

Джерело - zakpravda.com
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...