Закарпатська делегація в сусідній області вчилася, як об’єднувати громади (ВІДЕО)

вересня 08 / 2019
Закарпатська делегація в сусідній області вчилася, як об’єднувати громади (ВІДЕО)


Сільські і міські голови Закарпатської області відвідали своїх колег з Прикарпаття, щоб детальніше вивчити створення і розвиток об’єднаних територіальних громад. Вони змогли на власні очі побачити не тільки ефективність, але й майбутній потенціал новоствореної ОТГ.

В рамках проекту «Пульс», направленого на зміцнення місцевого самоврядування, закарпатці змогли відвідати мальовниче селище Брошнів-Осада. Керівники місцевої ОТГ підготували для делегації із Закарпаття комплексну презентацію, щоб детальніше вивчити питання створення і розвитку об’єднаних територіальних громад.

Селище Брошнів-Осада ще два роки тому зі своїми сусідами – селами Кадобна і Креховичі вирішили створити об’єднану територіальну громаду для прискорення розвитку всіх трьох населених пунктів. Заступниця голови ОТГ Наталія Олексюк розповіла, що починати потрібно з правильно підібраного керівного складу.

Для більш детальних пояснень окремо розглянули всі зміни, яких зазнали населені пункти за два роки існування ОТГ. Першочергово реагували на термінові запити від населення. Багато проектів уже завершено, ще більше – на стадії розробки.

Розповіли більш детально і про зміни у школах. Тут громада змогла не тільки відновити навчальні приміщення, але й виділити гроші на деякі матеріально-технічні нововведення.

Та найбільшим здобутком вважають комплексну реформу охорони здоров’я. Досягти великих змін вдалось завдяки рекомендаціям від проекту USAID «DELOITTE».

Результатами конференції делегація залишилась задоволена. І тепер планують об’єднуватись і самі, щоб покращити рівень життя у своїх населених пунктах – хоча б до такого ж рівня, як у сусідів, якщо не вище.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...