Москаль: Віктор Медведчук – єдиний, хто може задати новий формат переговорів і отримати результат

серпня 12 / 2019
Москаль: Віктор Медведчук – єдиний, хто може задати новий формат переговорів і отримати результат
Бувший губернатор Закарпаття і колишній глава Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль вважає, що Віктор Медведчук, голова політради «Опозиційна платформа - За життя», - єдина на сьогоднішній момент в Україні людина, яка здатна ефективно вести переговори з Москвою, займатися обміном полоненими та досягти реальних результатів в питаннях миру.

«Якщо цю проблему може вирішити Медведчук, то нехай вирішує. Думаю, він не претендує називатися героєм України. Я, наприклад, не можу поїхати до Путіна. І Порошенко не міг. А Медведчук може. То нехай їде! », – заявив Москаль в ході онлайн-чату на сайті« Главред ».

Він також зазначив, що новій українській владі не потрібно було усувати Віктора Медведчука від переговорного процесу в Мінській контактній групі по Донбасу.

«Ми прибрали Медведчука з мінського процесу, а його необхідно було відправити в Москву. Навіщо йому їхати до Мінська, де немає тих, з ким можна принципово розв’язувати проблему. Говорити потрібно з тими, хто в Москві », – сказав ексгубернатор, зауваживши, що українські політики займаються мовою, релігією, чим завгодно, тільки не питаннями війни та миру. А саме це – ключові для країни завдання сьогодні. І в їх вирішенні важливі прямі переговори з Росією.

«На Путіна стільки наклеїли ярликів: і« рятівник », і« збирач земель руських », і« миротворець », і« той, хто врятує від фашистів, правосеків і бандерівців »… Тому шукати взаєморозуміння і говорити необхідно саме з Путіним», – сказав Москаль.

Він також підкреслив, що Віктор Медведчук – єдиний, хто може поставити новий формат переговорів і отримати результат. Поки ж, за його словами, нова влада тільки поміняла переговірників в Мінській контактній групі, щоб створити ілюзію, що щось робиться. Але результату немає, тому необхідно діяти інакше. Геннадій Москаль зазначив, що навіть якщо це будуть «непопулярні кроки, і«праві» виступатимуть і палитимуть шини», потрібно щось міняти, іншого виходу немає.

«Я скажу те, чого ніхто не хоче почути ні в нашому суспільстві, ні у владі. Без Медведчука вони нічого в Мінську не зроблять, тому що Медведчук – єдиний, з ким готовий говорити Путін », – заявив Москаль.

Геннадій Москаль також нагадав, що Віктор Медведчук, глава політради «Опозиційна платформа – За життя», не на словах, а реальними справами вже не раз довів свою ефективність як переговірника.

«Медведчук, як відомо, займався обміном полоненими, і нікому нібито не заважав, привозив наших людей додому. Я особисто запитував у нього, чому припинилися обміни в певний момент. Адже більшість обмінів відбувалося через Луганську область, і вони не могли відбуватися так, щоб про це не знав глава адміністрації. Тому я був в курсі справ. Те, що полонених возив Медведчук, я бачив. А інших, тих, хто говорив з трибуни Верховної Ради або на телебаченні, що когось визволяв – не бачив. А Медведчук приводив людей на українську сторону, потім забирав їх людей і віз туди », – розповів Москаль.

За його словами, сьогодні українській владі варто було б надати Віктору Медведчуку відповідні повноваження, щоб він міг офіційно займатися переговорами.

«Щоб проводити якісь переговори, Медведчук повинен мати повноваження. За часів Порошенко Медведчук займався тільки питаннями обміну. На інше його не уповноважували », – зазначив Москаль.

Він також застеріг, що українці не можуть весь час бути заручниками ситуації, коли хтось когось боїться, хтось не хоче втратити обличчя, хтось переживає за свій рейтинг або імідж. У такій ситуації Україна ризикує опинитися в вічному конфлікті, як це відбувається між Північною і Південною Кореями.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...