МЗС та СБУ вирішили покарати закарпатських угорців за сепаратизм

липня 18 / 2019
МЗС та СБУ вирішили покарати закарпатських угорців за сепаратизм
МЗС звинуватила газету закарпатських угорців у тому, що вони використали кольори прапора Угорщині в газеті при позначенні виборчих округів, де проживає угорська нацменшина

Насправді, це черговий крок до ескалації протистояння між Угорщиною та Україною. Заступник міністра закордонних справ Єгор Божок на своїй сторінці у соцмережі Твіттер написав, що у газеті закарпатських угорців Карпатолйо частина територій Закарпаття позначена кольорами угорського прапора.

Божок вважає, що це прояв сепаратизму, а потім навіть заявив, що в такий спосіб ніби-то частина території України "зображена ніби-то в складі Угорщини".
МЗС та СБУ вирішили покарати закарпатських угорців за сепаратизм
Більше того, Божок закликав СБУ прореагувати на цей прояв сепаратизму.

Ну а СБУ відразу ж повідомила, що з цього приводу внесено відомості до Єдиного реєстру бо "зображення із картою Закарпатської області на фоні угорського прапору містить ознаки посягання на територіальну цілісність України та може спровокувати сепаратистські настрої в середовищі угорської національної меншини".

Цим криміналом буде займатися прокуратура.

Тобто, один з чиновників побачив у дизайнерському оформленні газети натяк на заклик приєднати території Закарпаття до Угорщини, а правоохоронці вирішили відкрити кримінальну справу за цим фактом і почати тиснути на редакцію газету.

Як повинна реагувати на це Угорщина? Звичайно ж, це лише розізлить угорців і невеликі кроки, які були зроблені останнім часом на примирення наших країн, тепер виявляться марними.

Виникає питання, чи чиновник МЗС Божок самовільно роздув новий конфлікт через свою непрофесійність, чи отримав замовлення? Адже це явна прокремлівська провокація і саме російські ЗМІ широко висвітлюють цю подію. Чому через деякі дії чиновників, які вже сидять на валізах перед своїм звільненням, повинні страждати стосунки між державами?

СБУ в першу чергу повинно розслідувати дії Божка, який спровокував новий конфлікт. А потім вже чіплятися до дизайну газети. Зауважте, угорськомовної газети, яка може спокійно використовувати національні кольори, бо і національні прапори Угорщини встановлені на держустановах також цілком законно, адже просто символізують те, що на цій території проживає угорськомовна меншина і ніяких сепаратистський символів у цьому немає.

Шкода трошки прокуратуру, яка повинна тепер з цієї надуманої історії висмоктувати "заклики до відокремлення території".

Ну а нова влада повинна тепер вигрібати безперечний дипломатичний скандал. Як і вигрібає те, що попередники так і не дали угорськомовній меншині мати округ з компактним проживанням, щоб більш-менш гарантовано мати свого представника в парламенті. Повірте, якщо у парламенті України буде представник закарпатських угорців, то нічого поганого з Україною не буде. А навпаки, буде повага міжнародної спільноти.

Prozak.info
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...