Іван Балога вдруге прагне привласнити Синевирське озеро та єдиний у Європі музей лісу і сплаву

липня 08 / 2019
Щоправда вдруге на його загарбницькому шляху стає кандидат у народні депутати Василь Щур.
Іван Балога вдруге прагне привласнити Синевирське озеро та єдиний у Європі музей лісу і сплаву


Вас не цікавило питання: чому ж Іван Балога поступається своїм виборчим округом (№73) брату Павлу, а сам без будь-якої піар-кампанії передислоковується до верховинських районів? Те, що весь клан Балог планує виграти вибори за рахунок налагодженої сітки роздачі грошей – не секрет ні для кого. Відтак і мовчання у різного роду засобах масової інформації логічне. Усе робиться тишком-нишком. Свій виборчий електорат у найвідомішої мукачівської сім’ї є, плюс третині виборців планують рознести по 500 гривень – ось Вам політтехнології. Балога настільки впевнений у своїй перемозі, що не тримає язика за зубами і ляпає кому й де попало про свої наміри у якості нардепа.
Наразі мова про перлину Карпат – Синевирське озеро та єдиний у Європі музей лісу і сплаву в урочищі «Чорна ріка». Справа у тім, що 11 років тому була перша спроба рейдерського захоплення. Іван Іванович тоді очолював Закарпатську обласну раду. Тож, аби привласнити одне із семи чудес України, протягнув на регіональній сесії питання щодо створення комунального підприємства, до якого повинні були увійти об’єкти інфраструктури Національного парку (зокрема гірське озеро Синевир та музей лісу і сплаву в урочищі «Чорна ріка»). Залишалось отримати погодження від Міжгірської райради. Проте не склалось. На той час селищний голова Василь Щур, який користувався непохитним авторитетом серед депутатів райради та сільських голів, був категорично проти бізнес-ідеї сімейства Балоги і тодішнього їх соратника – голови Міжгірської райдержадміністрації Івана Романа. Як підсумок, сільські голови били на сполох і на ноги підняли свої громади, а депутати райради були солідарні з позицією Василя Щура.

Іван Балога настільки був упевнений в успішному вирішенні цього питання, що навіть без погодження райради розпочав роботи з ніби реконструкції музею руками виноградівської фірми «ПМК-78». Під шумок на Синевир зігнали 11 одиниць техніки. Щоправда, не музей Балога хотів відновити, а побудувати дві резиденції. Одну для тодішнього Президента України Віктора Ющенка, іншу, звісно, для себе красивого. Синевирське озеро вже охрестили другим «Межигір’ям». Воно було б огорожене величезним парканом і милувало око виключно клану Балог.
Аби відвести від себе критику простого народу, Іван Балога розгрібав попіл руками голови Міжгірської РДА пана Романа. Іван Юрійович тоді роздавав інтерв’ю наліво й направо про нібито великий крок у розбудові туристичної галузі. На кшталт: «У кілька разів збільшиться кількість туристів». Туристами він, певно, називав друзів-товстосумів Ющенка та Балоги. Для проектування резиденцій запросили навіть іменитих закордонних дизайнерів. Залишалось одне маленьке «але» - домовитись із місцевою владою.


На сесію районної ради, де повинно було протягнутись шкурне питання Балог і Романа приїжджає сам перший заступник голови ОДА. Мовляв, своїм авторитетом придушить ініціативних верховинців. Іван Балога бере вступне слово і розказує казки про свої благі наміри. Депутати послухали й проголосували з точністю до навпаки. Тоді ображений голова обласної ради пообіцяв закатати в асфальт голову селищної ради Василя Щура. Мовляв, його кар’єрі кінець і буде добре, якщо лишень політичним крахом усе обійдеться. Василь Щур разом з однодумцями продовжував стояти на своєму.
Здавалося б, питання закрите раз і назавжди. Але не тут було. Іван Балога вже бачить себе у кріслі депутата Верховної Ради від 70-го, відтак будує плани на найближчу перспективу. Перспективу не для народу, а для себе і своєї сім’ї. У списку пріоритетних завдань – прибрати до своїх володінь Синевирське озеро із прилеглими територіями та музеєм лісу і сплаву, який пан Балога плану перевтілити у звичайну корчму із музейним підтекстом. Мовляв, там за чаркою можна буде і глобальні питання вирішувати. Але у верховинців із цього приводу своя думка.

«Ми в житті не дозволимо ні Балозі, ні іншому зажратому чинуші відібрати Синевирське озеро від громади. Невже вони ще не накрались, невже їх правнукам не вистачить матеріальних статків, невже вони й надалі сприймають нас, простий народ, за бидло, яке можна гнати у вигідному напрямку? Ніяких резиденцій Балога не збудує на території Національного природного парку Синевир. Я спільно з жителями Синевира та Синевирської Поляни у цьому Вас запевняємо. Думаю, що й інші населені пункти Міжгірщини нас підтримають», - переконаний кандидат у народні депутати Василь Щур.

Іван Балога вдруге прагне привласнити Синевирське озеро та єдиний у Європі музей лісу і сплаву

Іван Балога вдруге прагне привласнити Синевирське озеро та єдиний у Європі музей лісу і сплаву

Іван Балога вдруге прагне привласнити Синевирське озеро та єдиний у Європі музей лісу і сплаву

Андрій Кіш, журналіст
Категорія : Політика


Залишити Коментар