Закарпатцям, які з релігійних міркувань відмовляються від ідентифікаційних номерів, безпідставно відмовляють у видачі паспортів у вигляді паспортної книжечки (взірця 1994 року)

липня 01 / 2019
Закарпатцям, які з релігійних міркувань відмовляються від ідентифікаційних номерів, безпідставно відмовляють у видачі паспортів у вигляді паспортної книжечки (взірця 1994 року)

До народного депутата України Василя Петьовки звернулись жителі Тячівського, Рахівського та інших районів Закарпатської області, котрі 27 червня цього року зібралися на відповідну нараду в приміщенні Тячівської районної ради. Зокрема, вони скаржаться на безпідставну відмову їм у видачі паспорта громадянина України (у вигляді паспортної книжечки). Закарпатці, котрі відмовляються від ІД карток та кодів платників податків через релігійні переконання висловлюють законне бажання отримувати паспорти у вигляді книжечки з відповідною відміткою у ньому. Скаржаться: посадові особи ГУ ДМС України в Закарпатській області та його територіальні підрозділи на місцях, досі відмовляють їм у отриманні паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки, попри те, що Велика Палата Верховного Суду у вересні 2018 року ухвалила постанову у зразковій справі, якою таку відмову визнано незаконною.

Наразі, аби отримати паспорт у вигляді книжечки, громадяни змушені звертатись до судів, сплачувати судові збори та витрати на адвокатів. Народний депутат Василь Петьовка надіслав до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана депутатське звернення, у якому зажадав внести зміни до відповідної постанови уряду з цього питання. У ньому народний депутат наголосив: «Обов’язок держави – турбуватися про добробут своїх громадян та максимально спростити їм доступ до адміністративних послуг. Нагальною є потреба привести постанову Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України” у відповідність вимогам Конституції України та постанови Великої Палати Верховного Суду, щоб дати можливість громадянам, котрі за своїми релігійними переконаннями мають бажання отримувати паспорт громадянина України зразка 1994 року.» Народний депутат Василь Петьовка звертається до глави уряду внести відповідні зміни та доповнення до постанови Кабміну, доповнивши їх так, щоб унеможливити відмову у видачі паспортів для громадян, котрі виявили бажання оформити та одержати паспорт громадянина України зразка 1994 року у позасудовий спосіб.
Категорія : Політика


Залишити Коментар