Закарпатська облрада провела чергову сесію і днями збереться знову (ВІДЕО)

травня 19 / 2019
Закарпатська облрада провела чергову сесію і днями збереться знову (ВІДЕО)


16 травня відбулася сесія Закарпатської обласної ради. На засіданні депутати виділили додаткове фінансування ужгородському аеропорту, прийняли зміни до кількох програм і вирішили заслухати звіти начальника Служби автомобільних доріг та голови ОДА.

Розпочати чергове засідання сесії обласні депутати планували зі звіту начальника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області. Однак ні він, ні будь-хто з числа його заступників на сесію не прийшли. Обранці області вирішили заслухати чиновника на наступному засіданні. А ще завважали за потрібне почути і звіт голови ОДА. Виконувач обов’язків голови ОДА Ярослав Галас каже: таке рішення депутатів його здивувало. Адже депутати знають, що Генадій Москаль у відпустці, написав заяву на звільнення. А у в.о. компетенції звітувати, згідно із законом, немає. Звіт голови ОДА оприлюднений на сайти адміністрації.

Згодом депутати приступили до порядку денного. Одне із перших питань на розгляді – доля міжнародного аеропорту. Цього місяця єдиний рейс, що виконував регулярні перевезення Ужгород – Київ, скасували. Та обласні обранці вважають авіарейс необхідним. За його відсутності область втрачає як бізнес-партнерів, так і чимало туристів.

Напередодні сесії голова обласної ради Михайло Рівіс разом з представниками управлінь адміністрації провів переговори з керівником компанії «Мотор-Січ». Дклали значних зусиль за до підготовки та проведення переговорів депутати Верховної ради Валерій Лунченко, Роберт Горват, Василь Петьовка. Врешті, розповідає Михайло Рівіс – консенсусу досягнуто.

Рішенням сесії депутати надали аеропорту додаткову фінансову підтримку. Виділити 3 мільйони гривень. Прийняли рішення про перехід аеропорту до управління облради. Директора летовища попросили прозвітувати на наступному засіданні, а ще підготувати бізнес-план розвитку аеропорту.

Затвердили програму діяльності Пошуково-видавничого агентства «Книга пам’яті України». Внесли зміни та доповнення у програму «Питна вода Закарпаття», регіональні програми оздоровлення та відпочинку дітей, профілактики злочинності та законності. Планували депутати звернуся до Кабміну з проханням виділити кошти на потреби Іршавської райлікарні, та рішення більшість не підтримала.

Із залу прозвучала і пропозиція звернутися до майбутнього президента з проханням переглянути закон про мову. Депутатська більшість таке звернення теж не підтримала. Обговорити мовний запит депутати вирішили на позачерговому засіданні ради, яке запланували вже на наступний тиждень.

Категорія : Політика


Loading...
загрузка...