Угорщина подвоїла допомогу закарпатським угорцям перевищивши суму в 2,5 мільярди форинтів

травня 15 / 2019
Угорщина подвоїла допомогу закарпатським угорцям перевищивши суму в 2,5 мільярди форинтів

«Від цього часу закарпатські угорці можуть подати заявку на подання нових пропозицій щодо Закарпатського соціального пакету, який угорський уряд подвоїв восени 2018 року. Метою програми є надання фінансової підтримки закарпатським угорцям у складній економічній та соціальній ситуації.
Для закарпатських угорців важливо відчути, що вони не самотні, вони завжди можуть розраховувати на допомогу батьківщини. Це особливо вірно в світлі недавніх положень, які серйозно підривають права національних меншин, включаючи закон про мову, підписаний вчора українським Президентом. Заходи, що робляться на батьківщині для продовження життя угорців у Закарпатті, у всіх сферах життя - це кроки до повсякденного життя угорців, що підриває їх права» - йдеться в повідомленні Державного секретаря з питань національної політики Угорщини Арпад Янош Потапі.

У 2015 році угорський уряд вирішив запровадити Закарпатський соціальний пакет. У рамках програми Міністерство національних справ Угорщини надає вчителям, дитячим садкам, викладачам мистецтв і музичних шкіл, медичним працівникам, які працюють угорською мовою, журналістам, культурним організатора та бібліотекарям, які навчають угорську мову в мистецьких та музичних школах. І суб'єкти, що сприяють виживанню та процвітанню їхньої країни. Окрім цього, підтримка для закарпатських церковних громад та релігійних вчителів, які працюють на угорській мові, а також для надання дитячої та дошкільної освіти.

З огляду на невизначену економічну та політичну ситуацію в Україні, уряд подвоїв бюджет цього року в минулому році, таким чином, перевищивши 2,5 мільярди форинтів. Заявка відкрита з сьогоднішнього дня, а новий конкурс пропозицій доступний за адресою www.bgazrt.hu.

Арпад Янош Потапі - Державний секретар з питань національної політики Угорщини.

Довідково: 2.5 мільярдів угорських форинтів зараз дорівнює більше 226 мільйонів гривень.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...