Нардеп із Закарпаття подав до суду через небажання ЦВК створити угорський виборчий округ у регіоні

березня 22 / 2019
Нардеп із Закарпаття подав до суду через небажання ЦВК створити угорський виборчий округ у регіоні
Голова Товариства угорської культури Закарпаття народний депутат Василь Брензович подав до суду на Центральну виборчу комісію (ЦВК) через її небажання створювати в регіоні угорський виборчий округ на наступних парламентських виборах.

У своєму позові Брензович посилається на ст. 18 Закону про вибори народних депутатів, в котрій йдеться, що межі виборчих округів мають формуватися з врахуванням інтересів національних меншин, повідомляє Mukachevo.net

У цій статті вказано, що місця компактного проживання національних меншин мають входити до одного виборчого округу або, якщо кількість представників національних меншин більша, ніж потрібно для формування округу, вони мають становити більшість в одному з округів. Інформацію щодо компактного проживання національних меншин Центрвиборчкому надає відповідний орган виконавчої влади.

Депутат зазначає, що наразі угорці розділені в трьох округах. Зокрема, між кількома округами розділений Берегівський район Закарпатської області, де проживає найбільша частка угорців.

Брензович наголошує, що звертався до ЦВК з відповідною заявою, проте отримав відповідь, що у відомстві з різних причин не можуть з’ясувати де саме проживають угорці на Закарпатті. Через цю відмову Брензович і звернувся до суду.

Нагадаємо, торік було оприлюднено відеозапис, зроблений в консульстві Угорщини в Береговому. На ньому угорські дипломати видають українцям паспорти Угорщини та радять приховувати цей факт від української влади.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар