Ризики зриву виборів і можливі порушення озвучили експерти в Ужгороді (ВІДЕО)

лютого 21 / 2019
Ризики зриву виборів і можливі порушення озвучили експерти в Ужгороді (ВІДЕО)


В Ужгороді говорили про проблеми передвиборчої агітації та тенденції. Загалом експерти озвучили кілька ризиків зриву та порушень під час виборів.

А враховуючи, що у грудні рівень довіри до правоохоронців сягнув усього 23%, недовіра – 44%, громадянам варто знати, як кожен може допомогти уникнути зриву виборів та зовнішнього впливу.

Тільки на Закарпатті вже зафіксовано 62 порушення виборчого процесу. За 16-ма відкриті адміністративні провадження, які також скеровано до суду. Дослідники не сумніваються, що їх кількість дедалі збільшуватиметься. Не виключають і зовнішній вплив на вибори.

Проблемним питанням залишається підкуп голосів – в відповідальність так і не врегульована на законодавчому рівні. За словами аналітика ГО «Незалежний Центр Аналізу Політики» Ніни Ломпарт, Громадянська мережа ОПОРА вже звернулася до ЦВК дати йому офіційне тлумачення. Проте і між кандидатами спостерігається агресивна конкуренція, у тому числі нав’язування лідерів виборчих перегонів.

Для проведення чесних виборів пропонується проводити серед населення роз’яснювальні роботи. Проте найголовніше – виборцю перед голосуванням варто прочитати програму кандидата й тоді приймати рішення. Адже під час акції «Полюби свого депутата» більшість громадян показали, що їх більше турбують проблеми на місцях, а не загальні в країні.

Під час виборів 2015 року тільки 2% із всього числа порушень дійшли свого логічного завершення. Тому кожному, хто став свідком підкупу голосів чи інших виборчих порушень, радять проводити фото-відеофіксацію та обов’язково звертатися до поліції. Тим паче, що, за словами аналітика Ніни Ломпарт, є високі ризики, що у виборах-2019 не виключене втручання Росії та зрив виборчого процесу.

Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар