Виноградівська РДА проігнорувала сесію, де вирішувалось питання розчистки районних доріг

січня 23 / 2019
Виноградівська РДА проігнорувала сесію, де вирішувалось питання розчистки районних доріг

Позачергова сесія районної ради відбулася щодо вирішення критичної ситуації з розчисткою доріг та вивезенням сміття у Виноградівському районі. Засідання пройшло 23 січня. Однак в.о. голови Виноградівської районної державної адміністрації Наталія Костелеба-Веремчук сесію, до речі не вперше, проігнорувала. Не було і її заступника Віктора Жупанина, який курує питання утримання доріг в районі. Тож від власників доріг в районі, відповідей на питання, яким чином вирішувати проблему з розчисткою доріг, як і пропозицій не було.
Депутати в такому випадку відзначили на ігноруванні районної ради та проблем району в цілому, адже дороги районного значення передані на баланс райдержадміністрації, яка повинна їх утримувати та планувати свою роботу щодо розчистки доріг хоча б у жовтні, але, аж ніяк, не в січні місяці. Однак приймати рішення депутатам довелося самим в авральному порядку. Окрім того, на думку районних обранців, РДА могла б лобіювати питання утримання державних та обласних доріг на території району.
У зв'язку з такою бездіяльністю РДА та систематичним невиконанням своїх обов'язків, голова постійної комісії з питань законності, депутат ради Юрій Лихтей нагадав присутнім про поданий ним проект рішення про висловлення недовіри голові райдержадміністрації.

Про стан утримання державних та обласних доріг розповів заступник начальника Іршавського райавтодору. До нього у депутатів було чимало питань, адже деякі з них на сьогодні в критичному стані. До того ж, філія не встигає належно обслуговувати Виноградівський з Іршавським районом, маючи на балансі застарілу техніку. Також Депутати отримали гарантії від представника райавтодору що вже сьогодні буде проведено розчистку найбільш аварійних ділянок доріг обласного та державного підпорядкування. У цьому випадку РДА також могла б укладати договори на утримання доріг взимку з іншими підрядними організаціями. Втім, сани, як відомо, готують влітку.

У підсумку роботи районної сесії, на розчистку від снігу місцевих автомобільних доріг в зимовий період виділили 200 тис грн, з яких 170 тис 200 грн надійдуть на сільські ради, що будуть відповідальними за їхнє обслуговування. Таким чином вирішили, що на місцях голови сільських рад більш оперативно спрацюють та крім комунальних доріг будуть розчищені й визначені кілометри доріг районного значення. Ще 60 тис.грн. районна рада спрямувала на закупівлю суміші для підсипки найбільш небезпечних ділянок на автошляхах району. Зокрема ділянок біля геріатричного центру у Виноградові та в районі села Теково, де наразі найгірша ситуація на дорозі.
Також було прийняте рішення про погашення заборгованості на виплату заробітної плати працівникам органів місцевого самоврядування району у розмірі близько 2 млн. 323 тис.грн. На вивезення твердих побутових відходів - 383 тис. 418 грн. Щодо вивозу сміття, то директор АВЕ зазначив, що ймовірно вже 5 лютого розпочнеться вивіз з населених пунктів району.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...