Угорщина перестала видавати угорські паспорти на території України

грудня 06 / 2018
Угорщина перестала видавати угорські паспорти на території України
Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками зустрічі зі своїм колегою Петером Сійярто в Мілані.

– Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось, – повідомив Павло Клімкін. – Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити.

У цьому ключі слід зауважити, що отримання громадянства Угорщини та отримання угорського паспорту – це не тотожні речі, адже паспорт є суто документом, який засвідчує наявність громадянства. Офіційно надає і позбавляє угорського громадянства президент цієї країни.

Також слід зауважити, що отриманню власне паспорту, а також громадянству передує ціла процедура перевірки документів, які подаються в тому числі через дипломатичні представництва Угорщини – консульства та посольства.

Ще одне уточнення: до 2015-го року процедура отримання угорського громадянства за спрощеною процедурою була вкрай ліберальна і була замкнена на рівні сільських рад та угорських сервісних центрів, де власне українців подавали документи на угорське громадянство, складали присягу та отримували угорське громадянство. Згодом ці функції були зосереджені саме на рівні дипломатичних представництв закордоном.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...