Москаль розповів, де тепер роздають угорські паспорти закарпатцям

листопада 12 / 2018
Москаль розповів, де тепер роздають угорські паспорти закарпатцям
Будапешт переніс видачу своїх паспортів жителям Закарпаття із Берегового до сусіднього угорського міста Кішварда на сході Угорщини. Про це заявив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.

«Нічого не змінилося. Ну, перенесли видачу паспортів до сусіднього угорського міста Кішварда. Люди сіли до електрички, яка йде 7 хвилин, і вони вже у Кішварді та там приймають громадянство», — заявив він.

Геннадій Москаль додав, що на економіку Закарпаття це жодним чином не впливає.

Відносини України та Угорщини погіршилися після прийняття українським парламентом закону про освіту 2017-го. Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців в Україні через положення закону про освіту, яким визначено, що мовою освітнього процесу в українських навчальних закладах є державна мова. Зокрема, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вимагав від України внести зміни до закону про освіту та відкласти його реалізацію до 2023-го, інакше Будапешт блокуватиме важливі для України зустрічі на рівні Європейського Союзу та НАТО.

Крім того, у вересні в інтернеті з’явилося відео, на якому українцям надають угорське громадянство з проханням не повідомляти про це владі. Люди на відео на тлі угорського прапора зачитували текст присяги громадянина Угорщини. Потім угорський дипломат закликав їх приховувати від державних структур України факт отримання угорського громадянства. 4 жовтня консула Угорщини у Береговому було оголошено персоною нон грата, у відповідь Угорщина заявила про вислання українського консула.

25 жовтня міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна та Угорщина 28 листопада проведуть у Києві комплексні консульські консультації у зв’язку з видачею угорських паспортів жителям Закарпаття.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...