Валерій Лунченко: Черговий сесійний тиждень був непростим

листопада 11 / 2018
Пленарний тиждень з 5 по 9 листопада 2018 року видався занадто емоційним, що стало наслідком, як на мене, ряду екстраординарних подій в державі.
Валерій Лунченко: Черговий сесійний тиждень був непростим

Одна з них – це звістка про те, що у неділю в опіковому відділенні Київської міської клінічної лікарні №2 померла відома громадська активістка, радниця міського голови м.Херсона Катерина Гандзюк. Група народних депутатів звернулась до фракцій парламенту створити тимчасову слідчу комісію з питань розслідування її смерті.

Крім того, на минулому тижні Уряд прийняв рішення про чергове підвищення цін на газ для населення. А у суботу була підписана угода між Державою Україна і Вселенською Патріархією, яка, за оцінками керівництва держави, гарантує утворення Єдиної помісної української церкви та надання їй Томосу про автокефалію.

Можливо тому розвиток подій пішов не за планом, який було окреслено під час погоджувальної ради у понеділок, частина питань і, зокрема, блок питань аграрної політики, взагалі не розглядалися, деякі були просто «завалені» через відсутність у залі голосів, читай депутатів.

Ранкове засідання 6 листопада після традиційних виступів представників депутатських фракцій і груп із заявами було повністю присвячено трагічній події у Херсоні. Завершилися тривалі і непрості консультації по створенню тимчасової слідчої комісії. А до парламенту запросили керівників МВС, Генеральної прокуратури, СБУ для заслуховування їх інформації щодо стану розслідування нападів на громадських активістів.

Проголошувалися перерви, збиралися наради, засідав регламентний комітет. Аж поки не надали слово Генеральному прокурору України Юрію Луценку, за ним Голові Національної поліції Сергію Князєву та Голові Служби безпеки України Василю Грицаку. За ними виступили в обговоренні керівники депутатських фракцій і груп та народні депутати.

Подія сумна, сколихнула всю країну, проблема в тому, що це, як кажуть, вже дістало. Адже кількість вбивств і, зауважу, не на війні, зростає, методи застосовуються просто дикі, затримуються в кращому разі окремі виконавці. До замовників і організаторів, які завжди перебувають у тіні, поки що в жодному випадку не добиралися, не судили і не покарали. Це дуже прикро!

Слідчу комісію з числа депутатів утворили, відповідну Постанову №9262 прийняли. Вона (комісія) приступила до розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. Очолив комісію з 18 народних депутатів Береза Борислав Юхимович, граничний термін її діяльності три місяці. Будемо сподіватися, що прийняте парламентом рішення допоможе наведенню в країні порядку.

На вечірньому засіданні 6 листопада депутати приступили до розгляду у першому читанні планового питання – це чотири законопроекти про мінну діяльність. Питання дуже серйозне, об’ємне і важливе для країни, яка у стані гібридної війни. Один із законопроектів, кращій з чотирьох представлених №9080-1, прийнято за основу 240 голосами і з ним буде проведена подальша робота по підготовці до наступних читань і прийняття в цілому.

Наступного дня, 7 листопада, лідери шести фракцій і груп внесли в парламент проект постанови про скасування рішення Уряду про підвищення цін на природний газ та запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ для населення. Одночасно поставили вимогу включити розгляд цієї постанови до порядку денного у невідкладний спосіб, інакше продуктивної роботи від депутатів цих фракцій не буде. Так воно майже і сталося.

Розгляд у першому читанні проекту Закону про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини №6634, який доповідався і обговорювався протягом усього часу вечірнього засідання 7 листопада й значної частини ранкового засідання наступного дня, виявився марною тратою часу, законопроект не отримав необхідної кількості голосів і був банально відхилений.

Далі страсті трохи вщухли, робота пішла більш результативно і вдалося прийняти декілька позитивних рішень. У першому читанні ухвалено проект Закону про прилеглу зону України (№8301), а також законопроект про перегляд окремих ставок податків (якщо в подальшому буде прийнято в цілому, то він вступить в дію з середини наступного року). В цілому після розгляду правок був прийнятий законопроект №8488 про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України. Цей законодавчий акт, якщо стане Законом, скажу вам, дуже заслуговує на окрему статтю. Обіцяю це зробити, там ну дуже «круті» положення.
Останній день пленарного тижня у п’ятницю, 9 листопада, вже пройшов традиційно. Година запитань до Уряду, оголошення депутатських запитів, виступи депутатів із заявами, повідомленнями і пропозиціями для протоколу. Були поздоровлення з Днем української писемності та Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва, хтось відгукнувся на заклики і пішов писати Диктант національної єдності, хтось по інших справах.

Наступний тиждень відведений по плану для роботи депутатів в комітетах, комісіях і фракціях. А чергове пленарне засідання відбудеться у вівторок, 20 листопада.

На початку цієї дев’ятої сесії писав із здивуванням про жвавий і енергійний стиль роботи парламенту і назвав це приємною несподіванкою. Але емоційний фон, як бачимо, стрімко підігрівається. За поясненням цього далеко ходити не треба.

Вулиці українських міст і селищ вже рясніють передвиборними рекламними щитами. Почалося! Щодалі буде все гарячіше. Най би допомогло нашій державі, най би до добра всім нам це. Але щось не спокійно на душі?
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...