Міносвіти не звільнятиме освітян на Закарпатті, – Клімкін

жовтня 15 / 2018
Міносвіти не звільнятиме освітян на Закарпатті, – Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляє, що Міністерство освіти і науки не звільнятиме вчителів на Закарпатті, а підвищуватиме їхню кваліфікацію для викладання предметів українською мовою. Про це пише ЗІК.

Про це глава МЗС сказав на прес-конференції в Ужгороді, що транслювалася у соціальній мережі Facebook ужгородським прес-клубом, після зустрічі з представниками угорської меншини Закарпаття.

«Справа звичайно і в нових посібниках і в нових підручниках, але насправді у методиках. Збільшуємо години в навчанні вчителів. Я сьогодні сказав угорській громаді, ви ж не очікуєте, що українознавчі предмети хтось приїде викладати з Сумщини чи Черкащини. Це мають робити ті самі вчителі, які просто історію України чи географію України мають викладати. Для того ми їх маємо навчити», – заявив Клімкін.

«Оскільки знову таки, один з міфів, який тут існує, а от приїдуть вчителі з Черкащини, Сумщини, абсолютно інші, сядуть і будуть викладати абсолютно інші предмети. Ні, ніхто не збирається нікого звільняти. Тому ті самі вчителі і Міністерство освіти зараз планує спеціальне підвищення кваліфікації, спеціальні курси. І сенс полягає, перше, заміна методики на більш ефективну», – наголосив глава МЗС.

Міністр зазначив, що зараз частково методики залишаються пострадянськими.

«Ви приходите до першого класу як угорський малюк, і вам там кажуть – от сім відмінків, складнопідрядні, складносурядні (речення), з цього починаємо, а потім щось вивчимо. І звичайно малюки дуріють… А інша справа починати з якихось ігрових програм, починати з мультиків», – заявив він.
Категорія : Політика


загрузка...