Валерій Лунченко: Парламент та Уряд проти ДТП

жовтня 14 / 2018
Валерій Лунченко: Парламент та Уряд проти ДТП
Писав про це на початку цього року, що серед небагатьох приємних нововведень з 1 січня було запроваджено обмеження швидкості руху автотранспорту у населених пунктах з 60 до 50 кілометрів на годину.

Таке рішення Уряд прийняв ще 10 листопада 2017 року постановою №883, з огляду на практику США та Європи, а також на дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації, які проводилися Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Також писав, що за порушення обмежень швидкості обіцяють суворо карати штрафами, а дотримання водіями цих правил допоможе зберегти життя пішоходів і самих водіїв в екстремальних випадках, що, нажаль, нерідко трапляються на наших автодорогах.

Сумна статистика пригод на автошляхах жахлива. До прикладу, за 1 півріччя 2018 року в Україні зареєстровано 68 тисяч ДТП, в яких постраждало 13 тисяч людей, а 1237 осіб – загинуло. А за 4,5 роки, з 2014 до середини 2018 року, на дорогах України розпрощалися з життям 16,5 тис. осіб. За цей час у війні на Донбасі, за офіційними даними, кількість загиблих становила 3344 військових. Ну, що тут скажеш? Навіть слів не підберу!

Але ж водії, як на мене, в більшості проігнорували вимоги не гасати містами і селами на великій швидкості, кількість ДТП з цих причин не зменшується. А чому? Критики застерігали – прийняття обмежень без застосування жорсткого контролю та заходів впливу до порушників – зайвий клопіт. Свідомість багатьох лихачів на автошляхах, на жаль, жодним чином не зреагувала. Будь який пішохід в містах України скаже, як рухалися за 70 км, а то і більше, так і продовжують.

Майже рік знадобився щоб наш Уряд це зрозумів і, нарешті, 03 жовтня 2018 р. Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо впровадження більш сучасних засобів вимірювальної техніки контролю безпеки дорожнього руху, а саме засобів просторово-часових координат транспортних засобів та засобів фото і відео фіксації порушень правил дорожнього руху в автоматичному режимі. Йдеться про апарати для дистанційного вимірювання швидкості та фото фіксації автомобілів. Національна поліція вже встановлює такі апарати на дорогах і почала спочатку у тестовому режимі з попередженням порушників фіксувати неподобства.

До того ж, з 27 вересня 2018 року почав діяти Закон України від 21.12.2017 р. №2262, яким внесено зміни у Кодекс України про адміністративні правопорушення, і тепер є правомірним використання проти порушників правил дорожнього руху, або порушників правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, доказів таких порушень, що були зафіксовані в автоматичному режимі та в режимі фотозйомки (відеозапису).

Суттєво зростають і суми покарання за порушення правил дорожнього руху. Наприклад, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш ніж на 50 кілометрів за годину розмір штрафу зростає з 510 до 3400 грн., за користування транспортним засобом особою, що не має права керувати таким засобом – з 510 до 10200 грн., за повторне вчинення цього проступку протягом року встановлена сума штрафу від 40800 грн. За залишення місця ДТП безвідповідальним водіям доведеться сплатити від 255 до 3400 грн., і за це також можуть позбавити прав на шість місяців. Штраф за неправильну паркову складає від 255 до 1700 грн.

Фракія «Народного Фронту», до якої належу у Верховній Раді, приділяє велику увагу всім аспектам безпеки дорожнього руху – від нетверезих водіїв, до зарплат поліцейських і стану дорожнього покриття. За активної участі моїх колег Рада підтримала у липні цього року у першому читанні проект закону щодо запобігання смертності на дорогах (№7064), 18 вересня ухвалила за основу проект, якій збільшує штрафи за не пристебнутий ремінь безпеки в 17 разів. Революційний закон №4373, щодо посилення відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння, прийнятий ще у 2016 році, був ініційований народним депутатом від нашої фракції Тетеруком А.А.

Ми вважаємо, що зупинятися в боротьбі з порушниками на автошляхах не можна, потрібно зупинити дорожнє кровопролиття, змусивши українців переглянути цілу культуру водіння та ставлення до правил дорожнього руху. Ми наполягаємо на подальшому збільшенні відповідних покарань та запровадженні комплексної системи моніторингу і фіксації порушень. Також вимагаємо повернутися до законопроекту «Народного Фронту», де йдеться про позбавлення водійських прав осіб, які систематично проїжджають на червоне світло.

Можливо тоді, а скоріше – тоді точно – на дорогах України кількість ДТП і особливо зі смертельними наслідками значно скоротиться. Адже це є фактом у таких країнах,як Швеція, Великобританія, Нідерланди, Іспанія, Швейцарія, Норвегія, Данія, де смертність на дорогах не перевищує на рік трьох випадків на 100 тис. населення. В Україні цей показник у три з лишком рази більше і наша країна, що є дуже прикрим, входить у перший десяток країн Європи з найбільшою смертністю на дорогах. З цим, впевнений, миритися категорично не можна!

Валерій Лунченко, народний депутат України
Категорія : Політика


загрузка...