«Не всі закарпатці зі списку «Миротворця» є держслужбовцями», — перевірять власників угорських паспортів

жовтня 09 / 2018
«Не всі закарпатці зі списку «Миротворця» є держслужбовцями», — перевірять власників угорських паспортів


У Закарпатській облдержадміністрації обіцяють перевірити власників угорських паспортів зі списку «Миротворця».

В адміністрації перевірять,чи справді вони є державними службовцями, — про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас.

Сайт «Миротворець» – проект, що оприлюднює дані про сепаратистів та осіб, що ведуть антиукраїнську діяльність чи становлять загрозу національній безпеці – опублікував список із 313 закарпатців, власників угорських паспортів, які є держслужбовцями та чиновниками місцевого самоврядування. У списку Миротворця ці люди з’явилися за те, що «присягнули на вірність Угорщині», перебуваючи на державній службі та в органах місцевого самоврядування.

«Ми не знаємо, звідки ці дані і ми не можемо перевірити достовірність цієї інформації зі списку «Миротворця» щодо осіб, про яких там ідеться як про власників угорських паспортів, що перебувають на держслужбі. Але в області перевірять дані списку «Миротворця» – це зробити легко за опублікованими прізвищами. Інша річ, що не всі люди зі списку «Миротворця» є держслужбовцями – деякі просто депутати, як, наприклад, пан Цебер – він є депутатом Ужгородської райради від БПП, а закон забороняє подвійне громадянство тільки для держслужбовців», – сказав Ярослав Галас.

Він зазначив, що у списку «Миротворця» щодо власників паспортів зустрічається ім’я чиновника, якого в 2016 році голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль звільнив із посади начальника управління освіти Берегівської РДА – саме через факт виявлення у нього угорського паспорта.

«Мова про Ласло Лендєла. У 2016 році, коли набув чинності закон про заборону подвійного громадянства для держслужбовців, він був звільнений із посади наказом Москаля. Це був єдиний на Закарпатті прецедент звільнення через подвійне громадянство, наразі Лендєл ще судиться, наскільки мені відомо, хоче відновитися на посаді. Він, до речі, лишається діючим помічником Івана Балоги, народного депутата. Ми тоді давали номер його угорського паспорта серії ВН №1379502, оформленого на прізвище Lengyel Laszlo, 04.09.1972 року народження. Якщо номери збігаються із вказаними на сайті «Миротворця», то опублікована там інформація – достовірна», – сказав Галас.

На сайті «Миротворця» справді є номер паспорта Ласло Лендєла – ВH 1379502.

Втім, перший заступник голови Закарпатської ОДА зазначив, що інформацією, яку опублікував «Миротворець», важко оперувати, позаяк довести щось за цими даними у суді буде дуже важко.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...