Литовська Республіка зацікавилася співпрацею із Закарпаттям

жовтня 05 / 2018
Литовська Республіка зацікавилася співпрацею із Закарпаттям


У п’ятницю, 5 жовтня, голова Закарпатської ОДА провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом.

Дипломат прибув на Закарпаття з нагоди відкриття кімнати, присвяченої князю Федору Корятовичу, у м. Мукачево та з метою обговорити перспективи та напрямки двосторонньої співпраці.

– Ми завжди раді плідній співпраці, особливо з європейськими партнерами. Область має позитивний досвід у цьому, – наголосив під час зустрічі Геннадій Москаль. – Радий запросити вас разом із латвійськими та естонськими колегами до Закарпаття, відвідати фестивалі, якими славиться наш край. Ще більше ми будемо раді бачити тут ваших інвесторів, адже область має не лише вигідне географічне положення, але й є інвестиційно привабливим регіоном.

М. Януконіс розповів, що Литва дуже зацікавлена у співпраці з Україною, зокрема, й на рівні регіонів. Він підкреслив, що наші країни мають багато дотичних віх і сторінок історії, яку варто вивчати і цінувати. Цього року дослідники з Литви здійснили сплав по Дніпру, і про цю експедицію підготовлено 28-серійний фільм, який демонструватимуть на литовському телебаченні. Сьогодні ж дослідження спільної історії буде втілено у спільному проекті щодо відкриття кімнати князю Корятовичу у Мукачівському замку.

– Я дуже задоволений візитом до Закарпатської області. Це унікальний регіон, який є перлиною України, – наголосив М. Януконіс. – Ми зацікавлені у співробітництві із Закарпаттям, тому хочемо, щоб і бізнес, і культура активізували свої зв’язки. Ми очікуємо на домовленості, які стануть каталізатором для економічної співпраці. Я переконаний, що ваша область має надзвичайний економічний і туристичний потенціал, тим більше привабливим є факт близькості до кордону з ЄС. Ми обговорили наші плани з губернатором щодо спільного візиту сюди разом з дипломатами Латвії та Естонії. Це буде потужний сигнал підтримки.

Литовська делегація була вражена розмаїтою історією Закарпатського краю і високо оцінила діяльність обласної влади щодо підтримки миру та атмосфери взаєморозуміння як всередині багатонаціональної області, так і з сусідніми країнами.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...