Сайт Балоги Mukachevo.net розповсюдив фейк стосовно отримання закарпатцями чеського громадянства

вересня 25 / 2018
Сайт Балоги  Mukachevo.net розповсюдив фейк стосовно отримання закарпатцями чеського громадянства

Українські ЗМІ опублікували недостовірну інформацію про те, що Чехія нібито планує значно спростити процедуру отримання громадянства для жителів Закарпаття. Новина з'явилася на сайті закарпатського нардепа Віктора Балоги «Mukachevo.net» Її підхопили і деякі російські видання. При цьому повідомляється, що уряд республіки вже схвалив відповідний законопроект, і тепер все залежить від парламенту.

«Якщо закон вступить в силу, претенденти на чеське громадянство зможуть його отримати на підставі простого заяви і документа, що підтверджує втрату чеського або чехословацького громадянства одним з батьків, або дідусем чи бабусею. Однак закон виключає цей варіант, наприклад, для громадян Словаччини. Це дозволить багатьом закарпатцям претендувати на громадянство Чехії, оскільки Закарпатті під назвою Підкарпатська Русь входила до складу Чехословаччини з 1919 по 1938 роки », - написали видання.

Сайт Балоги  Mukachevo.net розповсюдив фейк стосовно отримання закарпатцями чеського громадянства


Насправді ж, останнє речення в абзаці вище не має нічого спільного з реальністю. Чеський уряд на засіданні 19 вересня дійсно розглянув і схвалив законопроект про внесення поправок до закону про громадянство. Ось тільки в ньому чітко сказано, що нововведення не поширюється на осіб, які втратили чеське або чехословацький громадянство на підставі договору між Чехословаччиною та СРСР про статус Закарпатської України. Крім того, із законопроекту виключені громадяни Словаччини, а також німці і угорці, позбавлені чеського громадянства особливим декретом президента республіки. Текст документа опублікований на офіційному сайті Кабінету міністрів.
Сайт Балоги  Mukachevo.net розповсюдив фейк стосовно отримання закарпатцями чеського громадянства


Законопроект ініційований групою сенаторів. Пунктом вище вони свідомо обійшли всі гострі кути, які могли б зіпсувати відносини з іншими країнами. Шість років тому нижня палата парламенту вже розглядала схожу ініціативу і відхилила її. Депутатам не сподобалося, що громадянство зможуть отримати іноземці, які не знають чеської мови і ніколи не жили в Чехії.

Відзначимо, новина українських ЗМІ вийшла на тлі дипломатичного скандалу, що вибухнув між Україною та Угорщиною. Причиною йому послужило відео, таємно зроблене в угорському консульстві в Берегово (Закарпатська область). На записі видно, як дипломати видають українцям угорські паспорти після чого інструктують їх приховувати факт отримання другого громадянства від державних органів України. Київ побачив у цих діях замах на територіальну цілісність країни.

Джерело - vinegret.cz
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...