Народний депутат Василь Петьовка звернувся до Прем’єра Володимира Гройсмана, щодо надання субвенцій підприємствам

вересня 21 / 2018
Народний депутат Василь Петьовка звернувся до Прем’єра Володимира Гройсмана, щодо  надання субвенцій підприємствам
«Внести зміни у механізм надання субвенцій підприємствам, що здійснюють теплопостачання» - народний депутат Василь Петьовка звернувся до Прем’єра Володимира Гройсмана

Рахівський район – єдиний не газифікований район Закарпатської області. Надавач послуг з теплопостачання у районному місті Рахів, - товариство з обмеженою відповідальністю «Біотес».
Наразі у роботі підприємства виникли ускладнення через механізми надання субвенцій місцевим бюджетам. Для технологічного процесу підприємство використовує відходи деревини. Взаєморозрахунки з підрядними організаціями, що виконують роботи чи поставляють відходи деревини, могли б здійснюватися у формі чинної постанови Уряду, однак підприємство «Біотес» наразі не може їх провести. Станом на 1 січня 2018 року підприємство не мало заборгованості за енергоносії та по розрахункам з бюджетом. В той же час, узгоджена територіальною комісією сума заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію для населення ТОВ «Біотес» (м. Рахів), що залишилася непогашеною станом на 01.01.2016 року складає 1402,6 тис. гривень, а загальна сума боргу становить на 01.01.2018 року - 10 995,4 тис. гривень. Аналогічною є ситуація в окремих підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства області, яким узгоджено загальний обсяг заборгованості з різниці в тарифах у сумі понад 5508,8 тис. гривень.
При цьому, зазначені вище суб’єкти господарювання, вважають за необхідне врегулювати в чинному механізмі надання субвенцій відповідні питання. Йдеться про те, щоб у разі відсутності в таких підприємств кредиторської заборгованості, для укладення договорів про організацію взаєморозрахунків з відшкодування заборгованості з різниці в тарифах на послуги з централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення, була можливість спрямовувати кошти субвенції для проведення оплати робіт з ремонту чи реконструкції об’єктів таких підприємств (на окремий спеціальний рахунок). Для цього необхідно внести відповідні зміни до Порядку і умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості різниці в тарифах.
У зв’язку з ситуацією, що склалася, народний депутат України Василь Петьовка з депутатським запитом звернувся до Прем’єра Володимира Гройсмана. У зверненні йдеться про необхідність внести відповідні зміни до Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам , затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 року №110. Згідно зі змінами передбачити, щоб у разі відсутності кредиторської заборгованості у підприємств-надавачів послуг, кошти субвенцій спрямовували (на окремий спеціальний рахунок) для проведення оплати виконаних робіт з ремонту чи реконструкції об’єктів таких підприємств.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар