Новим послом Угорщини в Україні стане виходець з Закарпаття

вересня 03 / 2018
Новим послом Угорщини в Україні стане виходець з Закарпаття
Уряд Угорщини визначився з кандидатурою нового посла в Україні – ним має стати один із найвищих за рангом угорських дипломатів, державний секретар МЗС Іштван Ійдярто.

Про це йдеться у статті «Європейської правди».

Ійдярто, чия сьогоднішня посада є аналогом заступника міністра в Україні, відповідає в угорському МЗС за культурну дипломатію.

Ійдярто родом із Закарпаття. Він народився у Берегові у 1963 році. Ще за радянських часів переїхав до Будапешта.

В Ійдярто за плечима – роки роботи у Москві. У 2010-2014 роках він працював послом у Росії. Раніше РФ теж входила до його зони відповідальності.

Для призначення нового посла Україна повинна погодити його кандидатуру, однак з цим у Ійдярто виникли проблеми. Ще влітку один із співрозмовників «Європейської правди» скаржився, що Україна затягує з погодженням нового посланця Будапешта.

«У такої затримки було декілька причин. По-перше, проблеми у відносинах України та Угорщини не підштовхували українське МЗС діяти якнайшвидше… По-друге, у запиті з Будапешта виявилася помилка, яка образила українських дипломатів. Угорці передали нам документи, де записали місто його народження на угорський манер «Берегсас» та «Beregsz?sz», — йдеться у статті.

Втім, як стверджують джерела «ЄвроПравди», Київ все ж дасть агреман на призначення Іштвана Ійдярто новим послом.

Іштван Ійдярто, якого Будапешт хоче призначити новим послом в Україні, неодноразово висловлював жаль з приводу того, що Угорщина змушена застосовувати санкції проти Росії.

У своїх минулих заявах Ійдярто не висловлював критики чи засудження російської агресії, натомість висловлював сподівання щодо відновлення політичної довіри між Росією та ЄС. Але У 2017 році в ефірі регіонального російського телеканалу дипломат зазначав, що Угорщина змушена дотримуватися санкційної політики НАТО та ЄС, але хотіла би її змінити. «Можна сказати, що Угорщина завжди була адвокатом проти санкцій», – пояснював Ійдярто, на той час – заступник голови МЗС. «У нас інтерес розвивати економічні зв’язки, а санкції цьому не допомогли, і навіть вдарили по економіці Угорщини – і по російській економіці теж. Ми вважали, що (до введення санкцій) була дуже добра співпраця між ЄС і Росією. Ми дуже не раді, що цього більше немає», – додав він.

Виступаючи в угорському парламенті у 2016 році, дипломат, відповідаючи на запитання депутатів, знову підкреслив, що Угорщина змушена долучитися до санкційної політики, хоч і не прагне її. На виправдання своїх слів він зазначив, що не вірить у енергетичну незалежність Угорщини від Росії.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар