Новини по нашому 980 Переглядів 4 Рейтинг

Як у Карпатах крали ліс сто років тому

грудня 30 / 2017
Як у Карпатах крали ліс сто років тому
Схеми незаконної вирубки лісу не змінилися за сотню років.

На початку листопада 1906 року, в лісовому господарстві Прикарпаття несподівано вибухнув гучний скандал.

Комісія, яку делегувала управа лісівництва до Надвірнянського повіту, виявила великі розкрадання у державних лісах біля села Зеленої, яку вчинили підприємці у змові з тамтешніми лісничими, пише Богдан Скаврон в огляді «Станиславів 110 років тому очима газети Kurier Stanis?awowski» на сайті Збруч.

«Наприклад, один підприємливий єврей, який мав дозвіл на вирубку на 5 000 моргів лісу, вирубав його на площі аж 15 тисяч моргів. Інший замість того, щоб витяти так звані «вітроломи», повирубував найкращі дерева», — повідомляла газета.

Головним фігурантом справи був такий собі лісоторговець М.Л.Шерер. Отримавши дозвіл на вирубку 5 тисяч кубометрів «вітролому», він домовився з тутешніми лісниками і вирубав здоровий ліс, причому – вдвічі більше, ніж йому було погоджено.

Разом з підручним Розенкранцом його відразу арештували (ще один помічник на прізвище Кац був оголошений в розшук).

Арештовано було також двох лісничих, Тадеуша Хмельовського та Зигмунда Куршвайна, та трьох працівників лісової охорони: Малиновського, Габла й Максимчука.

«Про те, що розкрадання були дуже великі, свідчить те, що один з підприємців хотів відкупитися за 80 тисяч корон, щоби його не брали під арешт на час слідства», – зауважив Kurier Stanis?awowski.
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...