Новини по нашому 1 851 Переглядів 0 Рейтинг

Нічого особливого. Просто цей ужгородець зробив все правильно

серпня 03 / 2016
Нічого особливого. Просто цей ужгородець зробив все правильно

Напевно, це ознака незрілого, несформованого суспільства, коли звертає на себе увагу факт, що людина просто вчинив так, як потрібно. Адже такі речі повинні стати повсякденними, звичними. Але, на жаль, у нас поки не стають.

Жителі мікрорайону Шахта майже кожен день можуть спостерігати таку картину: до контейнерному майданчику для збору побутових відходів, розташованої біля об'їзної дороги, приїжджають з навколишніх сіл і забудованого котеджами дачного масиву над коньячним заводом вантажівки, мікроавтобуси, легковика з причепами. І з цих транспортних засобів починають у великих обсягах вивантажувати поруч з контейнерами то великі мішки з будівельним сміттям, то залишки старих крісел, диванів, іржаві холодильники та інший великогабаритне сміття.

Сміттєвози AVE відвідують цей майданчик постійно, відповідно до графіка. Але в результаті таких ось «завезенням» до їх прибуття не тільки контейнери заповнені «під зав'язку», а й територія навколо нагадує велике звалище. Жителі прилеглих населених пунктів і масивів замість того, щоб укласти договір на вивезення своїх відходів, замовити окрему машину для крупногабарітов або в крайньому випадку - відвезти самостійно своє сміття на полігон в Барвінок, просто скидають весь непотріб на Шахті, що не жедая витрачати ні копійки - адже вивезення сміття вже оплачений «Шахтарська». Тобто, мешканці мікрорайону за свої ж гроші отримують під вікнами чужу загиджену звалище ...

Вирішити цю проблему роками не може жодна команда міської влади. «На кожен смітник МУНІЦІПАЛ не поставиш. У нас народ такий », - виправдовуються комунальники ...

Але народ такий, на щастя, не весь. Ось - протилежний, правильний приклад. Ужгородець, який живе саме тут, на вулиці Благоєва неподалік від згаданої майданчики, затіяв ремонт. Хто стикався з таким «стихійним лихом», той знає - на першому етапі збирається величезна кількість відходів - штукатурки, цементу, старої плитки, старої сантхнікі і обрізків труб. Напевно, найпростіше було б ввечері, крадькома від людських очей, віднести все на ту ж звалище.

Але саме цим і відрізняється цивілізована людина від, вибачте за вульгаризм, «бидла». Сусід спершу зібрав мішки зі сміттям біля під'їзду і ... замовив окремий вантажівка у «AVE-Ужгород».Ми застали саме той момент, коли працівники підприємства приїхали забирати відходи.Дрібниця? Але саме з таких дрібниць і формується імідж, обличчя Ужгорода. Ось тільки як змусити основну масу забудовників і ремонтуються зрозуміти, наскільки відстали вони в своєму моральному розвитку від цього конкретного мешканця Ужгорода? Чим мотивувати їх, як прищепити цю елементарну порядність і свідомість?

Це питання, на жаль, поки що без відповіді.
Нічого особливого. Просто цей ужгородець зробив все правильно
Нічого особливого. Просто цей ужгородець зробив все правильно

* * *

І ще один спогад «в тему». Свого часу комунальники практикували спеціальні рейси КШЕПовскіх вантажівок з метою вивезення великогабаритного сміття. У різних районах вивішувалися оголошення про те, що в такий-то день в такий-то час жителі зможуть викинути прямо у вантажівку або трактор стали непотрібними предмети меблів, побутової техніки та інші великі відходи. Відповідно, ужгородці підбудовувалися під цей графік. Та ж «AVE-Ужгород» на зорі своєї діяльності залишала в різних місцях великі контейнери з цією метою.

Може бути, є сенс відродити таку практику? Як не крути, не у кожного є можливість викликати окремий вантажівка в подібних випадках. До того ж оплачувати вивіз одного-двох предметів просто нераціонально, а коли їх набирається відразу кілька - то економія палива і праці підсобних робітників у наявності ...

Костянтин Черкай, korzonews.info
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...