Новини по нашому 985 Переглядів 0 Рейтинг

„Анці Кушницькій” 107 - Боржавській вузькоколійці

грудня 29 / 2015
„Анці Кушницькій”  107 - Боржавській вузькоколійці

24 грудня 2015 року Боржавська вузькоколійка, яка у народі має назву „Анця Кушницька” та є однією з діючих вузькоколійних залізниць в Україні, відзначила своє 107-річчя з початку існування. Важливо зазначити, що вузькоколійка об’єднує три райони області: Виноградівський, Берегівський та Іршавський, її загальна довжина складає 123 км, ширина колії — 750 мм.

З метою запобігання руйнування вузькоколійки, яке розпочалося останнім часом та розроблення плану дій щодо її збереження та можливого функціонування 24 грудня п.р., за ініціативи управління туризму та курортів Закарпатської облдержадміністрації спільно з представниками Берегівської, Виноградівської, Іршавської райдержадміністрацій, а також громадських організацій, у м.Іршава було обговорено можливі шляхи вирішення зазначеного питання. Першочерговими завданнями визначено:

- підготувати звернення до депутатів Закарпатської обласної ради, з подальшим зверненням до Верховної ради щодо налагодження співпраці з Укрзалізницею у питанні ефективного функціонування Боржавської вузькоколійки;

- Іршавській райдержадміністрації спільно з громадськістю району ініціювати визнання вузькоколійки історичною пам’яткою місцевого значення із подальшим використанням її в туристичній сфері району.

- управлінню туризму та курортів облдержадміністрації, у рамках виконання Програми розвитку туризму і курортів Закарпатської області на 2016-2020 роки та з метою інформаційного забезпечення про функціонування Боржавської вузькоколійки, організувати та провести у 2016 році інформаційно-рекламний тур для представників засобів масової інформації та туроператорів з різних регіонів України.

Також, присутніми було прийнято одноголосне рішення щодо проведення чергової робочої наради із зазначеного питання у другій декаді січня 2016 року, на території Виноградівського району, повідомляють в Управлінні туризму та курортів Закарпатської облдержадміністрації

Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...