Оновлена інформація щодо ситуації на території Закарпатської області

листопада 22 / 2015
Оновлена інформація щодо ситуації на території Закарпатської області

Продовжуються ліквідація наслідків підтоплень окремих населених пунктів в басейнах гірських річок Закарпатської області.

Забезпечено транспортне сполучення на автодорозі «Мукачево – Рогатин». Відновлено електропостачання всіх населених пунктів Рахівського та Тячівського районів.Залишаються підтопленими 235 домогосподарств, в тому числі 138 житлових будинків у Міжгірському, Рахівському та Тячівському районах.

Для проведення протипаводкових робіт залучено сили та засоби цивільного захисту районних державних адміністрацій, підрозділи ДСНС, Національної поліції, дорожніх організацій та басейнового управління водних ресурсів річки Тиса загальною кількістю 185 осіб та 40 одиниць техніки.

Підрозділами ДСНС України відкачано близько 460 м куб. води з 32 домогосподарств у тому числі з 24 житлових будинків.

Здійснюється моніторинг за гідрологічною обстановкою в басейнах річок, де існує загроза підтоплення населених пунктів. На всіх гірських притоках річки Тиса продовжується спад рівнів води.

За прогнозами Укргідрометцентру протягом наступної доби в Закарпатті очікуються опади у вигляді дощу, у гірських районах - мокрий сніг. В нижній течії річки Тиса в районі смт. Вилок та м. Чоп через добігання води з верхів’їв очікується підвищення рівні з виходом води на заплаву.

Ситуація знаходиться на постійному контролі ДСНС України.

Прес-служба ДСНС України
Категорія : Новини по нашому
Читатель
22 листопада 2015 14:56

Наиболее надежная защита от наводнений в горах – лес. В лесу деревья, подстилка из листьев, хвоинок, как губка, задерживают около 90% атмосферных осадков и вода медленно поступает в почву, подпитывая подземные хранилища, а откуда равномерно и постоянно поступает в родники, ручьи и речки. Летом они не пересыхали бы, а дождь в течение 1-2 суток не вызывал бы наводнений.
Лес рубят по варварски в прямом смысле слова с момента распада СССР. Не надо обвинять лишь местные кланы, хотя и они на этом наживаются. Но все разрешения на сплошные вырубки леса в «Гослесфонде» дают исключительно в Киеве. Со спутников в столице прекрасно видят неутешительную картину украинской части Карпат. Из лысых гор осадки, как из крыш, моментально стекают в ручьи, речки.

«…рентабельность производственной деятельности Прикарпатского производственного объединения им. 60-летия Советской Украины составляет 11,8 млн. руб., а ежегодный ущерб от наводнений достигает в среднем 20 млн. руб.» [В кн.: Украинские Карпаты. Природа. Киев: Наукова думка. – 1988.- 208 с.; цит. на с.197]. Так надо ли проводить сплошные рубки леса в Карпатах? Необходимо немедленно прекращать! Раз и навсегда!!! Герой, который это осуществил бы в коррумпированной Украине, заслужит звание Почетного гражданина. А пока народ должен перекрывать дороги и не пропускать лесовозы ни днем, ни ночью.


Залишити Коментар