Новини по нашому 2 734 Переглядів 0 Рейтинг

Москаль прокоментував гучний скандал у школі-інтернаті на Закарпатті

жовтня 04 / 2015
Москаль прокоментував гучний скандал у школі-інтернаті на Закарпатті

Правоохоронні органи Закарпаття розслідують факт незаконної передачі дитини в США. Мова про позбавленому батьківської опіки 17-річний вихованець Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату I-II ступеня.

Хлопець навчається в інтернаті вже 5 років. У 2013 він з групою інших дітей побував у США на літньому відпочинку, де познайомився з американською сім'єю. І підтримував з нею зв'язок по інтернету. Американці неодноразово висловлювали намір усиновити хлопця і навіть офіційно звернулися за роз'ясненням до служби у справах дітей Закарпатської ОДА, щоб з'ясувати, яким чином оформити виїзд за кордон на навчання.

Вони отримали всю необхідну інформацію, проте у результаті хлопець вилетів до США з грубими порушеннями встановленого порядку.

- Останній раз учень був на уроках 4 вересня, а на наступний день поїхав до Львова, звідки літаком вилетів до Варшави, а далі в США, - повідомляє голова ОДА Геннадій Москаль. - Директор школи-інтернату самостійно прийняв рішення про виготовлення візи на навчання та виїзд дитини за кордон. Він не повідомив про це ні в департамент освіти ОДА, ні в орган опіки та піклування Ужгородського виконкому, де учень знаходиться на первинному обліку.

Закордонний паспорт в порушення інструкції зберігався не у юриста інтернату, а у самого учня. Коли саме і з чиїм супроводом він перетнув кордон, поки не встановлено, зараз цим займаються правоохоронці. Вибуття дитини з навчального закладу не оформлене документально. Все що є - це якийсь акт передачі учня на навчання в США, складений тільки через 11 днів після виїзду - 16 вересня. Як тільки справа спливло на поверхню, директор і юрист інтернату терміново пішли на лікарняний і не дають жодних пояснень. За даним фактом відрите кримінальне провадження.

Наразі за дорученням Москаля у всіх інтернатах області проводяться перевірки законності виїзду і перебування учнів за кордоном.
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...