Новини Закарпаття

Цілий статок за один лише похід: закарпатцям фартить на здобич в лісах


Цього літа закарпатцям фартить на вражаючі екземпляри у ході "грибалки". Проте, місцевим жителям, посміхалась Фортуна й торік у грудні та січні. Тоді у різних районах області люди збирали кремезних боровиків (білі гриби) й навіть гливи. Такі трофеї називали "підсніжниками, адже знаходили знахідки під шаром снігу. Фартовою здобиччю із зимового лісу грибники радо ділились в мережі Фейсбук.

На зимові гриби полювали на Ужгородщині, Берегівщині й Свалявщині.

Справжнім трофейним смаколиком, знайденим у січні 2023-го була фламуліна - зимовий опеньок.


Ошибка загрузки медиа



Цього разу весняний грибний сезон розпочався надрано. В кінці лютого, через теплу погоду, в лісах полювали на саркосцифу - кумедного гриба, який називають ще "чашою ельфа", ельфійським вогнем", "чашогрибом", "зозулині черевички". Гриб не становить високої цінності, але має багато гурманів, що полюбляють його збирати і смакувати гриб ельфа.

Також грибники полювали на "бабині вуха". На цих трофеях мали нагоду підзаробити чималі гроші.

Перші білі гриби збирали на Берегівщині й Іршавщині. Згодом соцмережі заполонили світлини з грибами - боровиками із Хустщини, Свалявщини, Перечинщини.

Серед усіх трофеїв, найрідкіснішими цього сезону, були трюфелі. Варто відзначити, кілограм гриба оцінюється в тисячі євро. За ним майже б'ються у провідних ресторанах Європи. Є білий та чорний трюфель.

На Закарпатті його знаходять на Ужгородщині, Перечинщині та Міжгірщині. Про одну з таких знахідок ми писали у попередній публікації.

Наразі в регіоні досі грибарять. Зокрема, розповідають про досить вдалий сезон грибів на Хустщині. Окрім звичних боровиків з білими шапками, люди знаходять білі гриби чорного кольору, з міцним й товстим коренем. Пізніше полюватимуть на "крушняки". Це особливий вид осінніх боровиків. Зростають найчастіше у дубових лісах, відзначають мисливці.
Перейти на сайт