Новини Закарпаття

Метелик чи велика міль: Рахівщину заполонили комахи досить великих розмірів



На Рахівщині нашестя комах. Це вже не перше літо коли люди на Рахівщині жаліються що "міль атакує". Нещодавно в ЗМІ навіть було новина що, на Франківщині ввечері автомобілісти повідомили про ускладнення в русі на мості в Галичі, через рій комах.

«Через комах стала слизька дорога, фури не можуть рушити з місця», – писали люди.

Через обмежену видимість навіть сталася ДТП на Прикарпатті.

Тож що це за комаха, допомогла розібратися нам, Бундзяк Вікторія, начальник відділу еколого-освітньої роботи Карпатського біосферного заповідника.




Часто, у вечірній час доби, на просторах галявин можна побачити цікавих комах. Серед таких є берізковий бражник. Люди часто сприймають його за велику міль і хочуть завдати йому шкоди. Проте, це не міль, а нічний метелик. Він зовсім не шкідливий.


Комаха досить великих розмірів, серед бражників Європи берізковий бражник є другим за розміром (після мертвої голови). Широко поширений в Європі, Азії, Африці та Австралії.

Метелик володіє чудовими льотними якостями та здатен долати значні відстані. Він вважається перелітним тому, щороку мігрує з південних регіонів на північ. Може досягати Скандинавії та навіть Ісландії.
Віддає перевагу відкритим ландшафтам, уникаючи густих лісів. Часто трапляється на:
➡️присадибних ділянках;
➡️квіткових клумбах;
➡️картопляних полях і живоплотах.

Вдень берізковий бражник ховається в гущавині рослинності, склавши свої крила. Пошук їжі відбувається від настання сутінок до опівночі. Метелик живиться квітковим нектаром різних рослин. Найчастіше його можна виявити на квітках петуній, лілій, примули, флоксів і дурману.

Основною їжею гусені берізкового бражника є рослини роду берізка (Convolvulus), звідси й надано назву виду латиною — «convolvuli» та українською мовою.

Метелики охоче летять на світло, тому чимало їх гине на автострадах від зіткнення з автомобілями.
Перейти на сайт