Новини по нашому 617 Переглядів 0 Рейтинг

Гуцульська легенда розповідає, як з'явилися в Карпатах такі вершини як Петрос, Говерла і Піп-Іван

вересня 08 / 2022

А ви знаєте легенду про кохання❤️ Петроса⛰️ та Говерли🏔???
Одна давня гуцульська легенда розповідає, як з'явилися в Карпатах такі вершини як Петрос, Говерла і Піп-Іван.
А було це так. У далекому-далекому минулому, коли Карпати ще не були такими високими, в тих краях було село. У селі разом зі своїм батьком жила красива струнка дівчина Говерла. Сім'я їх була не дуже бідна, але й не багата.
Омріяною нареченою для багатьох була Говерла, безліч парубків впадали за нею. Та попри таку значну увагу, й незважаючи на те, що дівчина добре знала ціну своїй красі, її серце вже було зайнято. У ньому вже давно зародилось кохання до красивого, працьовитого юнака Петра. Легінь був вправним господарем, гарним помічником для сусідів, адже мав добре серце та золоті руки. Однак був Петро безбатченком…Проте це не заважало йому любити прекрасну Говерлу.
Закохані приховували від інших свої почуття. Вони хвилювалися за своє майбутнє. І не дарма. Адже батько Говерли був проти кохання дочки та Петра. Він хотів знайти для єдиної доні заможного й знатного чоловіка, аби Говерла жила не бідуючи й ніколи не працювала так важко, як колись це був змушений робити її батько.
Проте кохання Говерли і Петра було сильнішим за всі батьківські перестороги. Тому люблячі серця захотіли бути завжди разом попри все. Для цього вирішили таємно взяти шлюб, хоча й знали, що гніву впертого батька їм не уникнути. Батько ж Говерли, підозрюючи про наміри дочки й Петра, так сильно розгнівався, що в запалі наклав прокляття на любов двох закоханих. Страшне й тяжке прокляття…
Легенда розповідає, що судилося об'єднати таку неймовірне, сильне и безстрашне кохання одному священику, якого звали Іван. Закохані розповіли йому свою історію, і він, як не дивно, таки згодився обвінчати їх таємно і без згоди батьків. І в ту саму мить, коли звершилось найбільше таїнство єднання сердець, справдилось і прокляття, наслане батьком Говерли. Усі троє “винуватців” таємного вінчання вмить стали високими горами – Говерлою, Петросом та Піп-Іваном.
Ось так, стверджує легенда, вражене самолюбство й гнів батька Говерли згубили прекрасне й ніжне кохання, і, натомість, створили одні з найвищих та найкрасивіших вершин Чорногірського хребта Карпат.
Туристично-інформаційний центр Рахівського району
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар