Новини Закарпаття

На Закарпатті понад 100 ромів погодилися щепитися від COVID-19



13-14 квітня понад 100 ромів Берегівського району Закарпаття отримали вакцину від COVID-19. Таким чином із запланованих 5 500 ромів, вже вакцинували понад 1600.

Ситуація з вакцинацією ромів у нас вкрай складна. Ромів, які раніше погодилися б вакцинуватися, практично не було.

“Не стало стимулом навіть те, що від ковіду померли деякі барони. Спрацьовують стереотипи. Часта причина відмови від вакцини: “Боюсь. У телевізорі кажуть, що вакцина шкодить, що від уколу можна стати безплідним або ж померти". Ці міфи не так просто розвіяти. Але ми над цим працюємо разом зі Світовим банком та МОЗом, щоб вберегти життя і здоров’я людей. Найбільш переконливо діє приклад інших членів родини. Жінки активніше вакцинуються, приводять потім чоловіків”, — розповідає про старт вакцинації у поселеннях ромів Віта Думанська, лідерка Руху ЧЕСНО.

У селі Гать медики вакцинували усіх охочих у приміщенні амбулаторії. На вакцинацію прийшов 21 пацієнт. Більшість ромів отримувала першу дозу вакцини, чверть пацієнтів вакцинувались бустерною дозою.

Зі слів одного з місцевих сімейних лікарів, серед ромів цього села хоча б одну дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 40% пацієнтів. Цей показник такий, який наразі є середнім в країні.

Але із вакцинацією саме ромського населення у місцях компактного поселення це дійсно доволі унікальна ситуація, бо в інших таборах вакцинованих ромів 7-10%. Саме тому Рух ЧЕСНО дізнався у місцевих медиків, як їм вдалося досягти таких високих показників.

Руслана Гедєш, очільниця Берегівського ЦПМСД відзначила:

“Гатянські медики дуже добре працюють з пацієнтами, ходять на виклики в табори, системно вакцинують ромських дітей та надають якісну медичну допомогу. Пацієнти їм довіряють, тому такий високий відсоток вакцинації від коронавірусу. Медичний працівник Іштван каже, що якщо нема протипоказань до вакцинації — то треба вакцинуватися. Сьогодні вакцинували і кількох вагітних пацієнток, і підлітків 15-16 років”.

У селах Косино та Бадалово вакцинальні сесії відбувалися прямо у місцях компактного проживання ромського населення.

У Косині чоловік повідомив, що вирішив вакцинуватися, бо стала щеплюватися молодь його поселення, і фактично вона своїм прикладом змотивували його.

У селі Бадалово також щеплювали і дітей 12-14 років, але переважно погоджувалися пацієнти старші за 60 років, що входить до групи ризику захворюваності на коронавірус.

Нагадаємо, попри початок повномасштабного наступу РФ на Україну, наша держава відновила процес вакцинації від Covid-19. За даними Міністерства охорони здоров’я, у березні вакцини отримали близько 77 тис. українців.
Перейти на сайт