Новини по нашому 775 Переглядів 1 Рейтинг

У лісі на Рахівщині зафільмували зграю диких кабанів

вересня 15 / 2021
У лісі на Рахівщині зафільмували зграю диких кабанів (ВІДЕО)

У лісі працівники державної лісової охорони під час обстеження зафільмували зграю кабанів.

Цікаві факти про копитних. Кабан є пращуром домашньої свині. Прийнято вважати, що саме кабан став другою твариною, після собаки, яке змогли приручити давні люди. Поросята легко звикали до людини і відрізнялися всеїдністю, що спрощувало їх утримання.

Кабани були поширені по території практично всієї Європи, часто зустрічалися в Азії і навіть в Африці, де пізніше були винищені. А ось в Америку вони були завезені європейцями. Тварини, яким вдавалося вирватися на волю, швидко дичавіли і стрімко розмножувалися.

На Русі кабана називали "вепр", що означає - "лютий". Полювання на цього звіра, дійсно, була заняттям небезпечним. Розлючений вепр був навіть більш небезпечний, ніж "господар" українськиї лісів - ведмідь. Особливою повагою користувалися ті мисливці, які виходили на вепра з рогатиною.

Але, широке поширення набув видобуток тварини за допомогою ловчих ям. На стежках, де проходили кабани, рили ями, обгороджували їх частоколом, залишаючи вузький прохід. Сама яма закривалася сіном або хмизом або сухим листям.

Великим любителем полювання був князь Володимир Мономах. У своєму "Повчанні", яке князь склав для нащадків, він згадував про те, що одного разу під час полювання на нього напав вепр, який "на стегні меч відірвав". На короткій дистанції кабан здатний розвивати швидкість до 50 кілометрів на годину. Кабани є також відмінними плавцями, вони здатні подолати водну перешкоду в кілька кілометрів.

Кабан є символом мужності, тому, його зображення нерідко можна зустріти в геральдиці. Кабан був нагрудною емблемою Річарда III, короля Англії з династії Йорків. Цікаво, що і самого монарха недруги часто називали "кабаном".

Дикий кабан їсть практично все, що тільки можна знайти в лісі: коріння рослин, комах, черв'яків та насіння. При можливості розоряє гнізда птахів, поїдає дитинчат дрібних тварин.

У кабана не дуже хороший зір, а ось слух і нюх просто відмінний. Запах їжі тварина здатна вловити за сотні метрів. У самого кабана в дикій природі також багато ворогів. Наприклад, ведмеді і вовки. Втім, вовку-одиночці впоратися з дорослим кабаном не вдається, така полювання можливе тільки зграєю.

Маленькі кабани можуть також стати жертвами рисі. Але, найголовнішим ворогом, безумовно, є людина. Середня тривалість життя кабана в природних умовах складає 12-14 років, деякі особини доживають і до 20-річного віку. У півторарічному віці тварини досягають статевої зрілості.

Кабани мають значні розміри і масу. Вага дорослого самця перевищує 100 кг, окремі гіганти можуть бути вдвічі більшими. Самки у вазі значно поступаються самцям. Ікла у кабана ростуть протягом всього життя, тому, у зрілих самців вони досягають довжини 25-30 сантиметрів. Їх функції просто універсальні, ікла допомагають як розкопувати землю, добуваючи собі їжу, так і оборонятися від ворогів.

У давнину великі ікла кабана прикрашали одяг найбільш щасливих мисливців. До речі, у багатьох племен юнак отримував право називатися чоловіком лише після того, як зміг добути першого кабана. Дресирування кабанів - справа дуже складна. Лише небагатьом з дресувальниками вдається виступати з ними на аренах цирку.

Наявність водойми поруч з лежбищем для них є обов'язковою умовою.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=996484367561543&id=100015999678289
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар