Новини по нашому 477 Переглядів 0 Рейтинг

Традиційний тиждень угорських страв скоро стартує на Закарпатті, будуть знижки до 50%

лютого 17 / 2020
Традиційний тиждень угорських страв скоро стартує на Закарпатті, будуть знижки до 50%
20 лютого в області розпочинається «Тиждень угорських страв-2020». Про особливості одного з найулюбленіших зимових гастрономічних заходів його організатори розповіли на пресконференції та навіть презентували кілька наїдків, які подаватимуть у рамках смачного свята.

Ідея його проведення виникла у представників Закарпатської угорської туристичної ради. Як зазначив її голова Андрій Мештер, «Тиждень угорських страв» проводиться вже ввосьме, й це – перша акція, організована ЗУТР, фактично, ще до офіційної появи ради. Якраз ті люди, які влаштували гастрономічний захід, потім її і заснували. Каже, на початку було важко переконати рестораторів долучатися, але останніми роками вже набирається понад 20 учасників.

А. Мештер розповів і про інший проєкт – видання гастрономічного путівника українською мовою. Тут представлені всі заклади сфери послуг і туризму, які пропонують не лише угорські страви, а й закарпатські. Гості краю завдяки цьому виданню, яке побачило світ у 2018-му як додаток до «Угорської кухні», зможуть знайти місцеві ресторани.

Уповноважений міністра, відповідального за розвиток співпраці Саболч-Сатмар-Березької (Угорщина) та Закарпатської областей, Іштван Грежа зазначив: «Ця книжка є слов’янською версією нашого путівника, адже головна цінність Закарпаття – колоритність. Окрім угорської кухні, я тут дізнався, що таке банош, борщ та інші українські страви. Нашою метою було популяризувати край не тільки за кордоном, а й по всій Україні».Федір Шандор, голова Регіональної туристичної організації Закарпаття, додав: випуск видання є символічним, адже 2020-й проголошений у нашій області роком етногастрономії. «Хочу висловити вдячність за те, що цей путівник вийшов за межі етнічної зони угорців і піднявся у всі райони нашого краю. Кожна страва зрозуміла своєму народу, і якщо хочуть її продавати іншим, то мають робити поправку під них. Приємно бачити, що за останні три роки «Тижня угорських страв» з’явилися представництва в Мукачеві, Ужгороді – кордони розширилися. Сподіваюся, що вийде ще велика карта до путівника», – резюмував він.

У свою чергу Ласло Пасторніцький, власник «Italia Snack & Pizza», котрий є одним із учасників «Тижня», розповів детальніше про сам захід. «Наразі вже 21 заклад зголосився до участі – з Берегівського, Виноградівського, Мукачівського Ужгородського та Рахівського районів. У всіх точках пропонуватимуть окреме меню з п’яти позицій перших, других страв, десертів та напоїв – кожен зможе обрати на свій смак. Стартує дійство 20 лютого, цього дня будуть 50-відсоткові знижки, а в наступні три – 25%. Радує, що з року в рік усе більше закладів приєднуються, – у закарпатсько-угорської кухні є велике майбутнє», – каже пан Пасторніцький.

Організатори наголошують, що завжди намагаються проводити «Тиждень» перед великим постом, аби гості встигли насолодитися колоритними наїдками. Зокрема в «Italia Snack & Pizza» пропонуватимуть скуштувати істинні угорські юшку по-балатонськи, фанки, голубці та багато іншого.

Залишається додати, що під час пресконференції перед гостями із запальними угорськими танцями виступив місцевий колектив «Орхідея Тийглаша».
Категорія : Новини по нашомуLoading...
загрузка...