Новини по нашому 742 Переглядів 1 Рейтинг

Марія Юрівна Левко: Вчителька як складова життя

листопада 12 / 2019
Марія Юрівна Левко: Вчителька як складова життя
Уже 59-ий рік поспіль старша вчителька історії та правознавства Марія Юріївна Левко торує педагогічну стежку.

Вчительську діяльність пані Марія розпочала ще у часи свого студентства, коли після ІІ курсу історичного факультету Ужгородського державного університету пішла працювати у Тячівську ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. В. Ґренджі-Донського. Там пропрацювала 44 роки.

Згодом почала вчителювати у Тячівській ЗОШ І-ІІІ ст. з угорською мовою навчання ім. Шімона Голлоші, де працює і зараз. Також Марія Юріївна викладає у Тячівському ліцеї-інтернаті з угорською мовою навчання. Ще в дитинстві пані Марія на власному досвіді зрозуміла, як важко бути сиротою. Тому, як зауважує вчителька, у своїй взаємодії з дітьми вона завжди намагалася та намагається особливо підтримувати тих учнів, котрим не вистачає підтримки вдома.

Любов до дітей, як згадує Марія Юріївна, проявилася у неї ще в молодості, і це стало однією із причин вибору професії вчителя. Зараз вона впевнено каже, що саме любов до дитини, бажання змінювати підростаюче покоління на краще, навчати учнів загальнолюдських моральних та духовних цінностей – основні принципи вчителювання. Саме тому перед тим, як обирати професію вчителя, Марія Юріївна радить випускникам усвідомити, чи існує в душі потяг до вчителювання.

За словами пані Марії, у шкільні роки усі її вчителі були для неї справжніми прикладами високоморальних людей. Особливо тепло вона згадує про вчительку української мови та літератури Ганну Кубинець та вчительку російської літератури Любов Кулій.

Розмірковує вчителька зі стажем і про проблеми сучасних школярів. Так, вона переконана, що правильне виховання у сім’ї – запорука старанності та дисциплінованості дитини у школі. На жаль, більшість сучасних дітей, як зауважує Марія Юріївна, не мають особливого натхнення до навчання та чіткого бачення себе у майбутньому.

Незважаючи на складність професії вчителя, пані Марія впевнено каже, що жодного разу не пожалкувала про те, що стала на педагогічний шлях. Адже саме професія вчителя – можливість змінювати світ на краще.

Написання статті ініційоване колишніми учнями

М.Ю. Левко
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...Залишити Коментар