Новини по нашому 669 Переглядів 0 Рейтинг

В мукачівському замку «Паланок» туристам пропонують сумнівний алкоголь

жовтня 19 / 2019
В мукачівському замку «Паланок» туристам пропонують сумнівний алкоголь
Щороку тисячі туристів приїжджають на Закарпаття, щоб більше пізнати регіон, покуштувати місцевої кухні та відвідати пам’ятки архітектури. Особливу увагу приїжджих привертає мукачівський замок «Паланок».

Мукачівська фортеця – це справді те місце, де буває кожен, хто відвідує Закарпаття і безумовно кожен, хто тут живе. Цьогоріч «Паланок» відвідало понад 200 тисяч туристів. Відвідувачі Мукачівського історичного музею за цей період поповнили бюджет міста на 8 млн. 994 тис. грн. Минулого року, за офіційними звітами, туристів і, відповідно, доходів було вдвічі менше.

Якщо ж у замку така кількість туристів, про яку звітують, то і доходи підприємців, які тут працюють – чималі, адже, звичайно ж, приїжджаючи на Закарпаття, люди хочуть познайомитися поближче і з колоритною місцевою кухнею.
Скуштувати страви і випити «палиночку», якою славиться наш край, можна і на території фортеці, адже тут розташований один з дегустаційниих залів. Та чи можуть клієнти бути впевнені і у якості продукції, що тут продають? Адже необхідні документи на торгівлю алкогольними напоями та сертифікати якості у пивниці нам не надали.

Про те, що у замку запрацювала пивниця, повідомляли міські портали ще у 2017 року, у публікації йшлося: «Відвідувачі можуть поласувати унікальні закарпатські алкогольні напої, виготовлені із натуральних продуктів. До списку входять понад 80 різних позицій: настоянки, нектари, панацея, палинка, вино».

Відсутність сертифікату відповідностні (свідоцтва про визнання відповідності) та ліцензії на продаж алкоголю викликало у нас сумнівне ставлення щодо якості продукції. За словами бармена, спиртні напої тут не продають, а виключно дегустують. Але за бажанням ви можете замовити сумнівну «палиночку» по телефону, вам її навіть готові надіслати поштою.

Чи взагалі безпечно вживати тут спиртні напої, вирішувати вам. А за законодавством, суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечувати надання споживачам необхідної, доступної, а також достовірної та своєчасної інформації про товари, а також на вимогу споживачів – додаткової інформації про наявність сертифіката відповідності, документів, що підтверджують якість і ціну товару. Сертифікація визначається як процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції встановленим законодавством вимогам.

У Кримінальному ж кодексі є стаття 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). Санкція статті передбачає штрафи до 6,4 млн. грн., або позбавлення волі від 3 до 5 років, а якщо комусь стане зле від «автентичної» палинки, то строк може бути до 10 років.

Чому не продемонстрували журналістам сертифікати відповідності та дозволи на продаж алкголю, наскільки легальним є продаж горілки під виглядом дегустації, скільки коштів від такої дегустації тут отримує Мукачівський замок – наразі це таємниця за сімома мурами замку. Власниками палінчарні є родина депутатів обласної ради від «Єдиного центру» та Мукачівської районної ради від ЄЦ – Оксани та Людвіга Біров. Тож знову виникає питання: невже команді, близькій до лідера «Єдиного центру», можна все? Діємо за принципом: друзям все, а ворогам – закон. Наразі редакція звертається до податкової із запитом: офіційно пояснити, скільки податків сплатила ця палінчарня та наскільки легально вони там працюють. Тож продовження буде.

Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...