Новини по нашому 2 266 Переглядів 0 Рейтинг

Перлина Карпат – Ялинський водоспад

жовтня 02 / 2019
Перлина Карпат – Ялинський водоспад
Найвищий водоспад Українських Карпат знаходиться в Рахівському районі.

Ялинський водоспа?д (Ковгать) — водоспад в Українських Карпатах, в масиві Рахівські гори (частина Мармароського масиву). Має також назву «Ковгать», що в перекладі з угорської «K?h?ti vizes?s» — водоспад кам’яної загати. Назва «Ковгать» знайдена на угорській туристичній листівці 1910 року.

Розташований у межах Рахівського району Закарпатської області, на схід від села Ділове, куди проходить маршрут на г. Піп Іван Мармароський (червоне маркування), на території Діловецького лісництва Державного підприємства «Великобичківське лісове мисливське господарство».

1997 року водоспад увійшов до складу Карпатського біосферного заповідника (територія заповідника без вилучення у землекористувачів) у зв’язку з підписанням Указу Президента України від 11 квітня 1997 р. № 325/97 «Про розширення території Карпатського біосферного заповідника».

До 2011 року найвищим водоспадом українських Карпат вважався Манявський, розташований в Івано-Франківській області. Висота Манявського водоспаду становить 17,5 м.

В цьому ж році науковці Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника провели невелику експедицію до Ялинського водоспаду і в результаті досліджень виявили, що його висота становить аж 26 метрів.

Цікаві факти:

• Ялинський водоспад вважається найвищим однокаскадним водоспадом Українських Карпат.

• Оскільки це прикордонна зона потібно оформляти дозвіл на перебування в ній.

• У 1910 році, ще за часів Австро-Угорської імперії, цей куточок збереженої дикої природи відвідували туристи.

“Дикий-дикий гірський Карпатський ліс Рахівських гір і Ялинський водоспад, що лежить на території КБЗ.

Найвищий в Українських Карпатах “вотерфул” розташований на висоті 1050 м. Води потоку Ялин спадають із скельного виступу висотою 26 метрів.
Маршрут до нього не дуже важкий за винятком перемички при зверненні з дороги на Піп Іван Мармароський – тут треба видиратись майже вертикальною стежкою. Тож трекінгові палиці стануть дуже в нагоді.

Словом, туристичний екстаз Вам буде забезпечений”, – пише користувачка Фейсбук Олена Мудра.
Перлина Карпат – Ялинський водоспад
Перлина Карпат – Ялинський водоспад
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар