Новини по нашому 449 Переглядів 0 Рейтинг

На Ужгородщині дозріває врожай яблук

липня 21 / 2019
На Ужгородщині дозріває врожай яблук
Вісім сортів яблук дозрівають на 30 гектарах у с. Соловка Ужгородського району.

Цей сорт — преміальне столове яблуко. У Європі за кілограм таких яскравих та соковитих фруктів у середньому готові віддати від 40 до 50 євроцентів.

А поруч з Ред Джонапринц інший сорт — Гала. Яблука вже наполовину мають необхідне забарвлення саме завдяки контрастним температурам. Торік це було проблемою через теплі ночі. Всього на господарстві, як розповідає директор товариства Віталій Мельник, 40 гектарів. На 30 з них висаджені вісім сортів столових яблучок. З одного гектара можна зібрати біля 60 тон фруктів. Експортують до країн ЄС та Білорусії. Вдається забезпечити і внутрішній ринок. Однак часом роботу ускладнюють катаклізми.

Президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» та гендиректор аграрної компанії Алекс Ліссітса припускає, що в майбутньому фермерам буде вигідно вирощувати бобові, як-от горох, нут чи сочевиця.

Тим часом на підприємстві Віталія Мельника вже облаштували сховище першої черги. Надалі ж планують вирощувати нові сорти яблук. Єдине, чого б хотілося – це кращих умов страхування. Збитки, які фермери зазнають, до прикладу, через морози, жодна страхова компанія не покриває.
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...