Новини по нашому 1 205 Переглядів 0 Рейтинг

Фінансова прірва між бідними і багатими збільшується - що про це думають закарпатці (відео)

квітня 14 / 2019
Фінансова прірва між бідними і багатими збільшується - що про це думають закарпатці (відео)
Нерівність у доходах – давня суспільна проблема. Різниця між доходами багатих та бідних дедалі зростає. Понад 80% багатств світу володіє 1% людей. Хоча статистика в Україні говорить про зворотнє, та фахівці переконані – статки українців дуже розшаровані. У питаннях нерівності в Україні та світі спробувала розібратися Ірина Ковальчук.

Прірва між доходами багатих та бідних в Україні зменшується – принаймні так стверджує Міжнародна статистика. За даними ООН, що базується на звітах національних статистичних агентств, в Україні індекс Джині (показник названо за ім’ям винахідника – італійського економіста і статистика минулого століття Коррадо Джині) минулого року становив 24%, тобто був чи найнижчим в Європі! Проте в українців таке у голові не вкладається.

Експерти також переконані – статистика прибріхує, адже реально українське суспільство дуже розшароване. Так, згідно з даними директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України ім. М.В. Птухи Елли Лібанової, доходи 10% найбагатших і 10% найбідніших українців з врахуванням тіньових доходів відрізняються у 40 разів.

Уряд України обіцяє найближчі три роки стримувати поглиблення прірви між доходами заможних і бідних, не допускаючи нерівності розподілу в країні більше ніж у 35%. Таку стратегічну ціль намічено реалізувати до 2020 року. Причина такої ситуації в країні лежить на початку створення незалежної України. Щодо світових масштабів, то статистика свідчить, фінансово-майнова нерівність у світі зростає! 82% багатств світу володіє 1% людей!

Для порівняння, згідно з даними мультимедійної платформи Укрінформ, найменша відмінність у доходах помітна у скандинавських країнах, де коефіцієнт Джині – становить близько 27% (наприклад, у Швеції). Країни із найбільшою нерівністю – це Південно-Африканська Республіка та Республіка Сейшельські острови: там цей показник становить приблизно 63%. Серед 28 країн-членів ЄС найнижче значення цього показника у Словенії – 25%, найвище – Латвія: 35,5%.

Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...Залишити Коментар