Новини по нашому 646 Переглядів 0 Рейтинг

Перспективи будівництва вітряків на полонинах бурхливо обговорювали у Воловці

лютого 03 / 2019
Перспективи будівництва вітряків на полонинах бурхливо обговорювали у Воловці


Вже два роки тривають суперечки навколо можливого будівництва на Боржавських полонинах вітроелектростанцій.

Ще на початку 2017-го турецька фірма вирішила розробити проект на отримання від Світового банку коштів на будівництво вітряків. Встановити їх запланували високо в горах Свалявського, Воловецького та Міжгірського районів.

Однак таку ідею підтримали далеко не всі. Вона викликала супротив з боку екологів, спортсменів та представників курортної сфери. Міжгірщина відразу категорично відмовилася брати участь у проекті. В інших думки розділились. Бурхливо обговорювали доцільність встановлення вітрових станцій у Воловці рівно рік тому. Аби висловити свої погляди, прихильники обох сторін зібрались біля будівлі Воловецької РДА. У кожного були свої аргументи за та проти. Серед переваг називали додаткові надходження до місцевих бюджетів, а ті, хто висловаювався проти, переконані: Боржавські полонини просто втратять свою автентичність.

Пройшов рік, і фірма-інвестор зробила оцінку впливу на навколишнє середовище вітроелектростанцій. І вже 30 січня у Воловці відбулись громадські слухання, на яких науковці готували озвучили свої висновки. Не обійшлося без суперечок, бурхливих дискусій та погроз.

Обговорення доцільності зведення вітряків на Боржавських полонинах вже давно вийшло за межі Закарпаття. Однак, поки не будуть пройдені усі необхідні процедури, будівництво не почнеться. Досі не вирішено питання щодо власності та оренди земель під вітрові станції, попереду – судові позови, також багато суперечок та заувважень навколо оцінки впливу на довкілля. Тож чи стане економічний зиск від будівництва вищим за інші критерії – покаже час.

Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...