Новини по нашому 3 751 Переглядів 13 Рейтинг

Закарпатська Мамалига - блюдо яке лікує. Ось від яких хвороб вона захищає Її можна їсти кожен день

січня 23 / 2019
Закарпатська Мамалига -  блюдо яке лікує. Ось від яких хвороб вона захищає Її можна їсти кожен день

Кукурудзяна каша (мамалига) - це традиційне блюдо Закарпаття!

Кукурудза багата ненасиченими жирними кислотами (85-90%), вона містить багато клітковини, вуглеводнів, білка, багато вітамінів групи В, вітамін Е, вітамін К, залізо, фосфор, магній, цинк, калій і волокна. Хоча при варінні вона втрачає частину поживних речовин, понад 60% з них зберігаються в готовій страві.

Кукурудза ефективна проти стресу, багата вітамінами групи В,
особливо вітаміном В1, який діє на функції нервової системи, м'язів, серця і на виробництво червоних кров'яних клітин.

Вітамін Е в її складі захищає від артриту, знижує рівень холестерину, тим самим зменшуючи ризик розвитку атеросклерозу і, отже, захищає від інфаркту. Вона також допомагає процесу відновлення клітин.

Крім того, варена кукурудза містить калій, необхідний для належного функціонування м'язів і серця.
При підвищеній кислотності, гастриті і виразці корисно замінити пшеничний хліб теплою мамалигою, оскільки, крім зниження кислотності, вона володіє і легким седативною дією.

Вуглеводи, що містяться в кукурудзі, заряджають організм енергією і перешкоджають накопиченню жиру. Помірне споживання може привести до втрати ваги, тому що деякі молекули в складі кукурудзи прискорюють розщеплення жирів.

У той же час міститься в ній вітамін А є природним антиоксидантом, дуже важливим для здоров'я і правильного функціонування організму, а також для прискорення обміну речовин, що допомагає легше схуднути.

Завдяки багатому вмісту волокон кукурудза регулює роботу кишечника. Це хороший сечогінний засіб і при регулярному споживанні може запобігти затримці води в організмі. Для детоксикації рекомендуються і кукурудзяні рильця, заварені у вигляді чаю.

Споживання мамалиги регулює концентрацію глюкози в крові, тому вона корисна для діабетиків. Мамалига допомагає детоксикації і очищенню кишечника, а детоксикація полегшує навантаження на печінку, знижуючи ризик недостатності і цирозу печінки.

Кукурудза не містить глютен, тому вона може бути включена в раціон тих, у кого непереносимість клейковини (целіакія), і успішно замінює рис, пшеницю та інші зернові з клейковиною.

Також кукурудзяна каша:
допомагає запобігти раку легенів через високий вміст бета-криптоксантин;
захищає зір, тому що містить зеаксантин;
допомагає підтримувати когнітивні здібності і уповільнює процес старіння мозку до 10% завдяки великому вмісту тіаміну;
сприяє зміцненню імунної системи і запобігає раку товстої кишки;
покращує настрій;
лікує застуду завдяки вітаміну А.
А ви любите кукурудзяну кашу?
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...