Новини по нашому 1 425 Переглядів 0 Рейтинг

Сьогодні у християн західного обряду Святвечір

грудня 24 / 2018
Сьогодні у християн західного обряду Святвечір
Католицьке Різдво – особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям. Воно відзначається 25 грудня в багатьох країнах світу на честь народження Божого Сина, що викупив гріхи людей своєю смертю. Це найбільше свято в католицькому світі, воно припадає на найдовшу в році ніч, коли, за віруваннями християн західного обряду, і народився Ісус Христос у Віфлиємі.

До свята народження Христа віряни готуються особливо. Варто витримати період Різдвяного посту, так званий адвент. Адвент починається за чотири тижні до Різдва в період від 27 листопада до 3 грудня, а завершується 24 грудня. Важливо пам’ятати, що під час адвенту варто обмежувати себе не лише у вживанні певної їжі.

Напередодні свята, 24 грудня, дотримуються особливо суворого посту. За традицією, піст святвечора закінчується з появою на небі першої вечірньої зорі. У дні святкування Різдва встановився звичай заломлювати «різдвяний хліб» – особливі прісні облатки, які освячуються в храмах під час Адвенту, – і їсти його як перед святковою трапезою, так і під час привітань один одного зі святом.

Після святкової вечері проводиться добре відомий звичай колядування – ходіння по домівках дітей та молоді з піснями і добрими побажаннями. Різдво – сімейне свято, яке об’єднує за одним столом найближчих, найрідніших. У багатьох сімей є власні традиції святкування Різдва, що робить свято ще більш цінним і особливим. Головним при цьому є не багатий стіл і не велика кількість подарунків, а відчуття чогось світлого і доброго.

У цей час важливо постаратися стати добрішими до оточуючих, робити добрі вчинки і переосмислити свої дії. Католики вірять, що Різдво дає кожному можливість стати кращим і почати життя з чистого аркуша. Тож будьте кращими, а у ваших домівках нехай завжди панують добробут та любов. Веселих вам свят.
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...